Zavrieť

Porady

Mimo evidenčný stav

Ahojte poradaci,

chcem Vas poziadat o radu, ze ci mamicka na materskej resp. neskor na rodicovskom, ktora je mimo evidencneho stavu, moze mat u svojho kmenoveho zamestnanvatela dohodu o vykonani prace pripadne cinnosti. Logicky mi vychadza ze nie, ale nenasla som nic co by to zakazovalo.
Vdaka za Vase rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Iveta Matlovičová
    Lydium Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    chcem Vas poziadat o radu, ze ci mamicka na materskej resp. neskor na rodicovskom, ktora je mimo evidencneho stavu, moze mat u svojho kmenoveho zamestnanvatela dohodu o vykonani prace pripadne cinnosti. Logicky mi vychadza ze nie, ale nenasla som nic co by to zakazovalo.
    Vdaka za Vase rady.
    Nič nebráni tomu, aby si mamička na MD/RD nemohla uzavrieť so svojím ZĽ na výkon práce dohodu ale čo na to bábatko

    Lydium je offline (nepripojený) Lydium

    mladá ale učenlivá Lydium
    Fronco dakujem za odpoved.
    Este podotazka. Tak ze ked bol do socilanej poistovne zaslany RLFO na zmenu, treba teraz poslat prihlasku na dohodara ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lydium Pozri príspevok
    Fronco dakujem za odpoved.
    Este podotazka. Tak ze ked bol do socilanej poistovne zaslany RLFO na zmenu, treba teraz poslat prihlasku na dohodara ?
    Áno treba zaslať RLFO na dohodára.

    Lydium je offline (nepripojený) Lydium

    mladá ale učenlivá Lydium
    Milí poraďáci, ešte by som som si rada overila platenie poistného, ak mamička na materskej alebo rodičovskom pobera príjem z dohody. Podľa novely zákona o zdravotnom poistení sa príjmy z dohôd považujú za vyňaté príjmy, tak by som si rada overila, či takýto príjem ak bude presahovať minimálny VZ nebude musieť priznať v ročnom zúčtovaní zdravotného a doplatiť si poistné. Ani pri Materskej ani pri rodičovskom ?
    Vďaka

    Lydium je offline (nepripojený) Lydium

    mladá ale učenlivá Lydium
    Prosím, prosím, môže mi niekto potvrdiť, či ani pri rodičovskom ani pri materskej sa príjem z dohôd nebude musieť pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia priznať, ak prekročí minimálny VZ ?
    Vďaka

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Lydium Pozri príspevok
    Prosím, prosím, môže mi niekto potvrdiť, či ani pri rodičovskom ani pri materskej sa príjem z dohôd nebude musieť pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia priznať, ak prekročí minimálny VZ ?
    Vďaka
    Z dohôd mamička neplatí do ZP. Iba ak by bola dobrovoľne nezamestnaná.

    Mimo evidenčný stav

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.