Zavrieť

Porady

Doprovod na lekárske ošetrenie

V škole sa mi stal prac. úraz na hod. Tv /vyučujem Tv/- silný úder futb. loptou do hlavy /nešťastnou náhodou/. Bolo mi na zvracanie, mala som menší problém s motorikou. Nahlásila som to priamemu nadriadenému - zást. riad. školy /povedal, že však to vydržím, aby som si dala pol deci, že mi to prejde a pod.-srandičky/ a riad.
Nakoľko som sa dobre necítila išla som sama peši /chodím s paličkou/ k mojej všeob. lekárke na LO. Bola som otrasená, takže som ani normálne nerozmýšľala. Maródovala som 2 týždne a nevyhnutne som sa liečila od 5.10.2007 do 1.2.2008.
Keď sa bezp. technička za mojej prítomnosti pýtala môjho nadriadeného a riad. prečo som nemala doprovod alebo odvoz na LO, riad. odpovedal, že do mňa nevidel ako mi bolo a zást. riad., že však som chodila.
Pýtam sa, porušili moji nadriadení /aj riad./ nejaký zákon, vyhlášku alebo predpis, keď mi neposkytli doprovod ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eby je offline (nepripojený) eby

    eby
    V prípade, že ste priamo požiadali o doprovod a bol Vám odmietnutý, je to porušenie. Záleží aj, kedy ste na to ošetrenie išli, či v pracovnej dobe alebo po skončení pracovnej doby. Mal byť hneď aj spísaný záznam o úraze. To všetko záleží priamo od tej danej situácie.

    Doprovod na lekárske ošetrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.