Zavrieť

Porady

Avokádo

Ak poznáte nejakú chutnú pomazánku z avokáda, tak dajte vedieť. Raz som jeden recept skúšala, ale vôbec nám to nechutilo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    damati Pozri príspevok
    Ak poznáte nejakú chutnú pomazánku z avokáda, tak dajte vedieť. Raz som jeden recept skúšala, ale vôbec nám to nechutilo.
    1 zmäknuté avokádo, 1 syr v črievku Bambino, 1 roztlačený strúčik cesnaku, pár kvapiek citrónu alebo octu balzamico. Avokádo rotlačíš, zmiešaš so syrom, cesnakom a pár kvapkami balzamica. Najlepšie chutí na suchej hrianke.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    my robíme len jednoducho: avokádo, cesnak a citronova šťava (taká vitamínová bomba). No a čudujem sa (predsalen syr alebo vajíčko chuť zjemnia), ale mojej 3-ročnej dcére to chutí, manželovi nie!
    Takže nám stačí urobiť to len z polovice avokáda, druhú si dáme obden.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Este sa da spravit taky akoze salatik - skor kokteilsalat - nakocky nakrajati avokado, rajciny tiez na kocky, cibulku alebo cesnak - podla chuti, citronova stava, sol,korenie, premiesat a nechat odstat, ono si to pusti svoju stavu, sem tam premiesat a potom uz len spapat. Dobru chut.

    zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

    lektor aj zuzik29
    Ked sme zili s muzom v Izraeli, avodada sme jedli kazdy den, dokonca muz robil v avodadovom sade. Oni to tam jedli uplne jednoducho a nam to velmi chutilo: Na tmavy chlieb natreli makke rozpucene avokado, posolili a nato pokrajanu paradajku. Super.
    V jednoduchosti dokonalost. Mozete zjemnit s trochou masla, ale nam to chuti bez. Dobru chut.

    tene je offline (nepripojený) tene

    tene
    Avokádo, cibuľu, rajčiny, soľ, korenie, citrónovú šťavu
    Avokádo prekrojíme na polovičku a lyžičkou vyškriabeme dužinu do misky. Pridáme 4 pokrájané rajčinky, cibuľu, soľ, korenie podľa chuti a trošku citrónovej šťavy. Všetko spolu dobre vymixujeme. Až do krému (kaše). Podávame ku TORTILLA CHIPS, TACOS,

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja robím avokádo nasledovne. Rozdelím ho na polovicu , vyberiem kôstku , vydlabem vnútro, rozpučím ho , osolím , okorením , pridám veľa roztlačeného cesnaku , pridám nastrúhaný syr , premiešam .Touto zmesou naplním vydlabané avokádo , položím 2-3 olivy, a opäť posypem syrom . Zapečiem v rúre kým sa syr neroztopí. Je to fantastické . Kôstku tiež využijem na vypestovanie rastlinky , ale to už sem nepatrí.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    zalobaba Pozri príspevok
    1 zmäknuté avokádo, 1 syr v črievku Bambino, 1 roztlačený strúčik cesnaku, pár kvapiek citrónu alebo octu balzamico. Avokádo rotlačíš, zmiešaš so syrom, cesnakom a pár kvapkami balzamica. Najlepšie chutí na suchej hrianke.
    Namiesto Bambina Hermelin a namiesto citronu resp octu skuste Estragonovy ocot
    Mnam

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Pridávam:

    Avokádový šalát:
    Pomer podľa chuti...
    ľadový šalát-potrhaný, grep - pokrájané mesiačiky, pokrájané avokádo, blazam.ocot - je to výborné s celozrnným pečivom....

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    mne rozmačkané avokádo veľmi nechutí,
    radšej mám tiež taký šalátik - avokádo pokrájané na kocky a pokvapkané citr. šťavou alebo octom, osolené, roztlačený cesnak - zamiešať a nechať 20 min v chladničke odstáť.
    a namiesto hrianky mávam k tomu sucháre

    Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

    Olivia6
    V mojom recepte avokádo nakrájam na kocky, zmiešam s bielym cottage cheesom, pridám čerstvú zeleninu podľa chuti (ale nemusí byť), pokvapkám citrónovou šťavou, osolím, ochutím bylinkami a naplním tým pečenú bagetu. Perfektné.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Olivia6 Pozri príspevok
    V mojom recepte avokádo nakrájam na kocky, zmiešam s bielym cottage cheesom, pridám čerstvú zeleninu podľa chuti (ale nemusí byť), pokvapkám citrónovou šťavou, osolím, ochutím bylinkami a naplním tým pečenú bagetu. Perfektné.
    Tvoj nápad musím vyskúšať, zdá sa celkom fajn.

    Dado240 je offline (nepripojený) Dado240

    Dado240
    Ja robím jednoducho: Avokádo vydlabem rozmačkám,pretlačím cesnak(podľa chuti),osolím a okorením. Všetko dobre vymiešam.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Avokádo roztlačím, pridám 2-3 strúčiky cesnaku, vytlačím min 1/2citróna, pridam olivový olej, soľ symbolicky, ponorným mixérom rozmixujem.
    Papkáme s celozrnným chlebíkom.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Na avokádo mám slabosť. Pokiaľ mám možnosť mám ho aspoň 3x týždeň. Ja ho moc ako pomazánku použiť nemôžem lebo už asi 3 roky mi každé pečivo robí zle na žalúdok. Mám až kŕče neviem prečo neskúmam to. V poslednom čase som si ho zvykla iba nakrájať na plátky. K tomu paradajky a feferónky. To bývajú moje raňajky. Možno je to netypické ale mne to tak chutí a dá mi to energiu na celé pracovné dopoludnie. Sám o sebe má maslovú chuť ale nie je výrazná. Má to dôvod. Prispôsobí sa každej chuti. Pomazánka vďaka jeho vlastnosti sa dá urobiť akákoľvek a podľa chuti. Ak má niekto rád cesnak odporúčam ho tam dať. Dá sa dať aj do ovocných šalátov.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Náš recept je takýto:
    Na plátky pozdĺžne nakrájam avokádo, uložím do vejárika na tanier, pridám majonézu, pretlačený cesnak a kari. To keď chcem mať slávnostnejšie, ináč roztlačím avokádo, pridám ostatné a natriem na chlieb.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.