Zavrieť

Porady

Výpoveď v ČR

Dobrý deň. Prosím o vyriešenie takejto situácie:
Jarovi M. začal pracovný pomer v ČR dňa 16. 10. 2007. Dňa 07. 01. 2008 mu začala PN. Skušobná doba mala trvať do 16. 01. 2008. Je pravda, že keď je PN, skušobná doba sa predlžuje?
Ako to bude v jeho prípade s výpoveďou???
Výpoveď chce podať k 29. 02. 2008. Môže ju podať bez uvedenia dôvodu v skúšobnej dobe zo dňa na deň??? Platí to aj v ČR?
Nemôže mu zamestnávateľ dať vypovednú dobu napr. 2 mesiace???
Musí vypoveď doručiť osobne???
Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    veronika2308 Pozri príspevok
    A je správne. Keďže je to PP na území ČR platia zákony podľa českého ZP.
    To si musíš zohnať český Zákonník práce a pozrieť si príslušné ustanovenia tam. Dosť pochybujem, že tu niekto bude ovládať na takej úrovni český ZP, aby ti hneď poradil. Asi by si ho tiež musel najskôr preštudovať.

    A určite je ten PP uzatvorený podľa českého práva?
    Nemohla som nájsť český ZP. Myslím, že keď ten podnik, v ktorom pracuje je v ČR, treba sa riadiť českými zákonmi. Mýlim sa???

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    veronika2308 Pozri príspevok
    Nemohla som nájsť český ZP. Myslím, že keď ten podnik, v ktorom pracuje je v ČR, treba sa riadiť českými zákonmi. Mýlim sa???
    Pravdepodobne áno. Mal by to mať uvedené v pracovnej zmluve.

    A český ZP máš na tom odkaze v príspevku od jaja11.
    Chobot Pozri príspevok
    Pravdepodobne áno. Mal by to mať uvedené v pracovnej zmluve.

    A český ZP máš na tom odkaze v príspevku od jaja11.
    Ano viem, už som jej aj bodik poslala Aj tebe pošlem, tušim to nie je prvý krát, čo mi radíš
    Ten dotyčný mi tvrdí, že nemá v zmluve uvedené o aký ZP sa jedná, to sa mi zdá blbé...?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    veronika2308 Pozri príspevok
    Ano viem, už som jej aj bodik poslala Aj tebe pošlem, tušim to nie je prvý krát, čo mi radíš
    Ten dotyčný mi tvrdí, že nemá v zmluve uvedené o aký ZP sa jedná, to sa mi zdá blbé...?
    Tak to bude podľa českého zákona, ak je to česká firma.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronika2308 Pozri príspevok
    Ano viem, už som jej aj bodik poslala Aj tebe pošlem, tušim to nie je prvý krát, čo mi radíš
    Ten dotyčný mi tvrdí, že nemá v zmluve uvedené o aký ZP sa jedná, to sa mi zdá blbé...?
    Ak má prac.pomer s českou firmou, tak české zákony.
    Tak podľa toho, čo som sa dočítala si myslím, že sa mu predlžuje skúšobná doba a má právo zrušiť PP v skúšobnej dobe výpoveďou k 29. 02. 2008. Ak sa mýlim, budem vďačná za každé vaše napomenutie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.