Zavrieť

Porady

Presun hotovosti z SKK pokladne do CZK pokladne

Dobrý večer. Nestretla som sa ešte s niečím takým, ale možno niekto z Vás má takú skúsenosť. Je možné presunúť peniaze z SKK pokladne, kde ich firma má dostatočné množstvo do pokladne CZK, kde by sa jeden deň dostala do mínusu? Urobila by som prevod medzi SKK pokladňou a CZK pokladňou a prepočítala by som peniaze s kurzom v ten deň.
Účtovanie by potom bolo:
Výber z SKK: 261/211
Vklad na CZK:211/261

Je vôbec niečo také možné?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako chceš prenášať SK do Czk, ak ich reálne nemáš? SK môžeš zameniť na CZK v zmenárni, v banke ap. a potom nakúpené CZK prijmeš do CZ_pokladnice, samozrejme prepočítané,
    Fitívny príjem nie je správny (aj ked v účtovníctve je možné všetko)
    a mínusové peniaze nepoznám.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    SMartina Pozri príspevok
    . Je možné presunúť peniaze z SKK pokladne, kde ich firma má dostatočné množstvo do pokladne CZK, kde by sa jeden deň dostala do mínusu? Urobila by som prevod medzi SKK pokladňou a CZK pokladňou a prepočítala by som peniaze s kurzom v ten deň.
    Účtovanie by potom bolo:
    Výber z SKK: 261/211
    Vklad na CZK:211/261
    To celkom nerozumiem. Presunúť peniaze z korunovej do valutovej pokladne a naopak je možné len tak, že za koruny kúpiš CZK, alebo CZK predáš za koruny. Účtovne sa síce obe kasy vedú v prepočte na koruny, ale v analytickom rozlíšení a v fyzicky v rôznych menách, takže nejaké fiktívne presuny (bez fyzickej výmeny SKK/valuta) tieto transakcie nie sú možné.
    To účtovanie by totiž malo byť 261/211-1 a 211-2/261...

    Presun hotovosti z SKK pokladne do CZK pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.