Zavrieť

Porady

Pizza dobré recepty.

Chcem otvoriť tému na pizzu.
Je veľa receptov ja mám základý recept:
150 ml vlažnej vody
1/2 čl práškového cukru
1/2 malej kocky droždia
200 g hladkej múky špecial
1/2 čl soli
50 g masla (môže byť aj hera)
Do vody dáme cukor, droždie a necháme vykvasiť.Dáme do múky s maslom a soľou.Na doske dobre spracujeme.Cesto sa nesmie lepiť a musí byť vláčne. Necháme kysnúť asi 1 hod.,aj menej. Toto je základ na 2 pizze o priemere asi 23 cm. Pečieme pri teplote 190°C asi 15 - 20 min. Cesto môžeme nechať aj v ladničke cez noc kysnúť. Dá sa aj zamraziť, tak že narobíme placky aké veľké chceme, a každú zabalíme do fólie a zamrazíme. Zamrazené nerozmrazujeme, ale na základ dáme náplň a pečieme. Ešte niečo,pizza je tenká.
Usporiadat
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Máš pravdu Štefka 64 je obrovské množstvo receptov na pizzové cesto. Aj keď mne chutí to pripravené v pizzérii najviac. Tak pridám aj ja recept: potrebujeme len 1 šľahačkovú smotanu, 10 lyžíc múky a soľ.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Mám aj original cesto, čo pečú v pizzérii, ale keď nemáme piecku, tak to nie je ono. Záleží aj na tom, čo na pizzu dáme. Robila som sicílsku, čo mi dala recept kamarátka z pizzérie. Základné cesto na jednu pizzu by malo mať 25 dkg ešte nevykysnuté.

Sicílska pizza: na cesto rozotrieme kečup, posypeme pizza korením, naukladáme šunkový salám, pokrájanú oravskú slaninku, klobásku, kvasenú kapustu ( nie veľa, tak od oka ) a to všetko posypeme strúhaným syrom. Syr nastrúhame na jemnom strúhadle asi 10 až 15 dkg. A pečieme a papáme.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Súhlasím s tebou, že bez piecky to nie je ono a aj suroviny urobia svoje. No ale chute si mi už narobila s tou sicílskou pizzou. Mňam mňam už len urobiť a spapať
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Niekedy som aj ja robila pizzu doma, ale odkedy vozia u nas aj do domu tak už nerobím stačí, ked zavolám a za pol hodinu už mám pizzu doma je to pohodlnejšie.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ja viem,ale takto vieš čo si dáš na pizzu a koľko chceš. Doma je len doma. Záleží na tom, aká to je pizzéria. Keď sa ti nechce, alebo nemáš čas tak sa to dá.
0 0
krupo krupo

krupo je offline (nepripojený) krupo

Ja by som na pizzu nikdy kecup nedal,aj ked 100 ludi-100 chuti.Mam na to jeden recept,kde sa do pretlaku prida bazalka,cierne mlete korenie,sol a pretlaceny usmazeny cesnak.A cesto je este chutnejsie,ked sa namiesto cukru prida med a namiesto oleja alebo masla bravcovy tuk.vtedy chuti ako z pravej talianskej.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Štefka 64 Pozri príspevok
Ja viem,ale takto vieš čo si dáš na pizzu a koľko chceš. Doma je len doma. Záleží na tom, aká to je pizzéria. Keď sa ti nechce, alebo nemáš čas tak sa to dá.
Je to super pizzeria, už som vyskúšala veľa pizzerii, kdekolvek som bola na slovensku. Ale zatial tato mi chutí najviac. Blízo mame aj orginál taliansku pizzériu, vlastní to talian robia tam aj domáce talianske cestoviny. No na tu pizzu sme asi neni moc zvyknutý je predsa iná.
0 0
Števka Števka

Števka je offline (nepripojený) Števka

Janka prosím Ťa aké je to cesto s tou šlahačkou. To len spolu zmiešaš poukladáš suroviny a dáš upiecť? (akú dávaš múku?)
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Števka Pozri príspevok
Janka prosím Ťa aké je to cesto s tou šlahačkou. To len spolu zmiešaš poukladáš suroviny a dáš upiecť? (akú dávaš múku?)

Hej len to zmiešať treba. To cesto by malo byť vláčne, nie husté a múka hladká. Potom si na to dáš čo chceš a dáš upiecť.
0 0
slavo11 slavo11

slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

dáť kečup na pizzu? rovnako ako na špagety?to je sprznenie tal. jedla. oja používam paradajkové pyre z krabičky dostať ho takmer všade vyzera ako maly džus.(chutnejšie ako pretlak) a to dusim s pizza korením na oleji, cesnaku a korení. aj ked origináll a ešte chutnejšie su sterilizované paradajky s bazalkou, ale to je prácnejšie a dlhšie to trvá.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

aj tu su nejake recepty na pizzu .mojerecepty.sk/pizzove
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Nedávno som objavila v Kauflande špeciálnu múku, určenú pre pečenie pizze, 1 kg múky stojí cca 21,-Sk, už som z nej piekla, vrelo doporučujem, ten výsledok oproti pizze upečenej z klasickej múky je neporovnateľný.
Cesto na 1 plech robím takto:
cca 12 lyžíc múky na pizzu, 1-2 lyžice olivového oleja, 1/2 lyžičky soli, 1 lyžička kryštálového cukru, takmer 1/2 balíčka sušeného droždia a vlažnej vody cca 1,5 dl (tú dávam od oka, aby nebolo cesto príliš husté, ani riedke). Cesto vypracujem ručným mixérom a nechám cca 1/2 - 1 hod. kysnúť.
Ostatné už podľa svojej fantázie a chuti (u nás momentálne frčí baklažánová so syrom a navrch po upečení rukola).
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

PIZZOVÉ ROŽKY

cesto:
• 1 kg hladkej múky
• 6 dcl mlieka
• 1 dcl oleja
• 1 kocka droždia
• Oregáno podľa chuti

plnka:
• 125 g másla
• 2 čajové lyžičky červenej papriky
• 1 čajová lyžička vegety

Cesto necháme vykysnúť, rozdelíme ho na dve polovice, rozvaľkáme a potrieme polo-vicou plnky, ktorú sme dostali vymiešaním másla, červenej papriky a vegety. Na takto pripravenú plochu poukladáme podľa chuti šunku, salám, rozdrobíme plesňový syr a iné ingrediencie podľa chuti a možností. Zrolujeme do rolády a krájame na 2,5 cm kúsky, ktoré ukladáme na olejom vymastený plech, potrieme žĺtkom zmiešaným s trochou oleja a necháme upiecť v rúre rozohriatej na 180° do zlatova.
0 0
krupo krupo

krupo je offline (nepripojený) krupo

pochybujem,ze prava pizza je s kecupom a pizza korenim
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Pravá pizza nie je o kečupe. Pozerala som recepty a tam pripravovali originál omáčku.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

TU je recept.
1 cibuľa,olivový olej, 3-4 strúčiky cesnaku, zavárané rajčiny, 1 malý pretlak, ml.korenie, čili, soľ, rozmarín, bazalka, 1/2 dcl červ.víno, oregano. Cibuľku osmažíme na oleji, pridáme roztlačený cesnak, zavárané rajčiny, ml.korenie, čili, soľ, trocha rozmarínu, nasekanú bazalku, 1/2 dcl vína, podusíme a pridáme oregano. Celé to rozmixujeme. Tento recept som skúšala a je fakt výborný. Potierame s ním cesto.
0 0
pedroke pedroke

pedroke je offline (nepripojený) pedroke

Ak by ste sa chceli dozvediet nieco komplexnejsie o domacej pizzi a vhodnych surovinach, odporucam mrknut na kajman.net/pizza-recepty/46-kvalitna-pizza-doma-ano
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať