Zavrieť

Porady

Návrh na vklad - náležitosti

Poraďáci, prosím Vás o radu, ak "Dohoda o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnej veci" obsahuje neoddeliteľnú prílohu geodetický plán ten plán môže byť volne priložený alebo musí byť cez horný roh scvaknutý s guľatým razítkom z matriky? a ak dohoda obsahuje geodetický plán treba ešte okrem toho sólo geodetický plán na KÚ ako príloha k návrhu na vklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evulab je offline (nepripojený) Evulab

    Evulab
    Prílohou dohody o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva musí byť geometrický plán len prípade, ak sa podieloví spoluvlastníci rozhodli nehnuteľnosť rozdeliť, čo je predpokladám Váš prípad. Dohoda musí byť na kataster predložená v počte podľa počtu účastníkov konania + 2 kusy, pričom ku každej dohode musí byť priložený geometrický plán. Ten sa prikladá voľne (napr. spinkou), nerozumiem tomu scvaknutie na matrike.

    petriša5 je offline (nepripojený) petriša5

    petriša5
    Geodetický plán bude ako neoddeliteľná súčasť ku kúpnej zmluve a to tak že, k 1 kúpnej z. priložíte originál GP s kolkami a k ostatným zmluvám len fotokópiu GP. U notára kde budete overovať podpisy /stačia len predávajúcich/ Vám ich zviažu spolu so zmluvami. Takto prichystané zanesiete na kataster do podateľne. K návrhom na vklad sa GP nedávajú. Zmienka o nich je v kúpnej zmluve a na návrhu na vklad.

    RudolfB je offline (nepripojený) RudolfB

    RudolfB
    Musí to byť originál k tej 1. KZ? Mám KZ s Obcou (robila obec v svojej režii), ktorej som dal jeden originál a oni si urobili kopie, zviazali ich so zmluvami a overený GP mi vrátili. Návrh na vklad tiež písala obec a uviedla tam, že v prílohách je aj 1x GP. Musím ho priložiť ešte raz, alebo stačia tie kópie GP, ktoré zviazali so zmluvami? Problém je, že som od katastra dostal iba 3 overené GP a jeden z nich s kolkami.Vďaka.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    RudolfB Pozri príspevok
    Musí to byť originál k tej 1. KZ? Mám KZ s Obcou (robila obec v svojej režii), ktorej som dal jeden originál a oni si urobili kopie, zviazali ich so zmluvami a overený GP mi vrátili. Návrh na vklad tiež písala obec a uviedla tam, že v prílohách je aj 1x GP. Musím ho priložiť ešte raz, alebo stačia tie kópie GP, ktoré zviazali so zmluvami? Problém je, že som od katastra dostal iba 3 overené GP a jeden z nich s kolkami.Vďaka.
    Obec to urobila dobre, 1 originál priložíš k návrhu na vklad. Máš 3 kusy originálov. To, že kolky sú nalepené len na jednom exemplári znamená, že tým jedným správnym poplatkom sa spoplatňuje úradné overenie 3 kusov plánov. Aj plán bez kolkov s originálnymi pečiatkami je originál. Keď budeš potrebovať k tým zmluvám, ktoré budeš robiť s ďalšími susedmi (písali sme si o tom v inej téme a cez ss), za 100.- Sk kolok ti na katastri urobia overenú fotokópiu geometrického plánu, každá kópia 100.- Sk kolok.
    Originál geometrického plánu sa so zmluvou nezväzuje, iba kópie, originál sa prikladá sólo jeden kus k jednému návrhu na vklad.

    Návrh na vklad - náležitosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.