Zavrieť

Porady

DoVP vs ???

ahojte poradaci, opat ziadam o radu - mame pracovnika na dve DoVP (ako consultant a ako proj.manazer) v roku 2007 avsak na tieto dve dohody odpracoval viac ako je povolenych 350hod./rok/1zamestnavatel - prosim poradte mi ako to mam vyriesit - existuje este nejaka forma dohody,ktorou by som mohla nahradit tu jednu, tak aby som minimalizovali dosledky mojho nerozvazneho konania - prosim poradte..ake kroky zvolit?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanicapap Pozri príspevok
    ahojte poradaci, opat ziadam o radu - mame pracovnika na dve DoVP (ako consultant a ako proj.manazer) v roku 2007 avsak na tieto dve dohody odpracoval viac ako je povolenych 350hod./rok/1zamestnavatel - prosim poradte mi ako to mam vyriesit - existuje este nejaka forma dohody,ktorou by som mohla nahradit tu jednu, tak aby som minimalizovali dosledky mojho nerozvazneho konania - prosim poradte..ake kroky zvolit?????
    Nie, dohody už na viac hodín nie sú.

    alexis je offline (nepripojený) alexis

    alexis
    No este by tu bola jedna moznost, napr. od 01.09.2007 plati novy ZP, kde mozes uzatvorit aj dohodu o pracovnej cinnosti. Je to vlastne na 10 hod. tyzdenne, ale mozno by ti to zachranilo trocha situaciu.
    A kolko ste prevýsili?

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    a ako to mam potom naformulovat - kedze trvanie toho projektu o kt. by islo trval od 01.06.2007 do 31.01.2008 - mam nejako rozdelit tie dve dohody ( myslim cas. hladisko - do 31.08. bude DoVP a od 01.09. bude dohoda o pra.cinnosti? a co mi hrozi pri poruseni, resp. prekroceni poctu hodin? vopred srdecna vdaka za odpoved..

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    alexis Pozri príspevok
    No este by tu bola jedna moznost, napr. od 01.09.2007 plati novy ZP, kde mozes uzatvorit aj dohodu o pracovnej cinnosti. Je to vlastne na 10 hod. tyzdenne, ale mozno by ti to zachranilo trocha situaciu.
    A kolko ste prevýsili?

    DoVP prekrocil takmer o 185hod. na 1 kalend.rok - je to moc zle?

    alexis je offline (nepripojený) alexis

    alexis
    No ja by som mu na DoVP napisala do konca roka len tych 350 hod. aby si to mala v poriadku.

    od 01.09.2007 by som mu urobila subezne aj dohodu o pracovnej činnosti, kde by som mu za každý tyzden napisala 10 hod. lebo nesmies prekrocit tieto hodiny.

    no a to co by mi zostalo by som mu hodila do januára 2008 lebo to uz je novy rok na DoVP.

    alexis je offline (nepripojený) alexis

    alexis
    a myslim ze by ti to aj skoro vyslo, nejakych 25 hodin by ti zachadzalo do januara 2008 podla toho ako teda si pisala a pocitam.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    alexis Pozri príspevok
    No ja by som mu na DoVP napisala do konca roka len tych 350 hod. aby si to mala v poriadku.

    od 01.09.2007 by som mu urobila subezne aj dohodu o pracovnej činnosti, kde by som mu za každý tyzden napisala 10 hod. lebo nesmies prekrocit tieto hodiny.

    no a to co by mi zostalo by som mu hodila do januára 2008 lebo to uz je novy rok na DoVP.
    neskutocna vdaka - velmi ste mi pomohli..este raz srdecna vdaka..

    alexis je offline (nepripojený) alexis

    alexis
    no len horsie to bude s tym, ze nemas nahlasenu tu dohodu na socialnej poistovni.

    A dalsia vec je , ako to chces vlastne aj pozadu urobit, to sa ani nebude dat, lebo vyplaty a vykazy za jednotlive mesiace uz mas davno vystavene a odovzdane.

    No asi s tym uz nic neurobis, ale aspon do buducnosti si treba davat pozor.

    A postih? no neviem, asi nejaku pokutu inspektorat by ti mohol dat.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    asi som este nepoznamenala, ze odmena za vykonanu pracu na jednotl.dohodach je vyplatena jednorazovo a konkretne som mu ju vyplatila 31.01.2008 a odvody do SP a na DU som zrealizovala 14.2.2008 - ani takto to nijako neriesi situaciu?

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    a este predsa ma napadla jedna vec - ja mam na soc.poist. nahlasene od 01.01.2007 u tohto zamestnanca 2 DoVP - problem je, ze mi prekrocil pocet odprac.hodin povoleny zakonom!!!

    alexis je offline (nepripojený) alexis

    alexis
    co sa tyka tej vyplaty to by bolo celkom v pohode, len neviem co s tou socialnou. Tam by bolo dobre jednu dohodu k 31.08.2007 ukoncit a napisat tu dohodu o prac. cinnosti a nahladit od 01.09. do 31.12.2007. Vzdy lepsie ako nikdy ak by si to chcela teda tak urobit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.