Zavrieť

Porady

fa- doména

Dobrý deň, prišla nám riadna faktúra za doménu. Zarazilo ma však na nej to, že si firma účtuje nasledovné položky:
služba od 4.2.08-31.12.2008 suma x
-"- od 01.01.2009-3.2.2009 -"- x

pritom zdaniteľné plnenie je 31.1.2008. Myslím si, že táto fa nie je správne vystavená. zatiaľ som takúto faktúru nemala. Pani, ktorá túto fa vystavovala mi povedala, že je v poriadku. Myslím si že služba, ktorá ešte nebola vykonaná / začala až od 4.2.08) by mala byť cez preddavkovú faktúru. Nemáte skúsenosti s niečim podobným?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja fa za doménu mám nasledovne: od 01.10.2007 do 30.09.2008 jednou sumou. Časovo to rozúčtujem do r. 2007 a 2008.

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    To berem, ale nám prišla podľa môjho názoru úplná blbosť, pretože keď mám zaplatiť za niečo dopredu, mala by byť vystavená preddavková fa a až po ukončení služby za určité obdobie vystavená riadna fa., naviac služba začala 4.2.08 a nie 31.01.2008 ako udali zdanitelné plnenie, do tretice fakturovanie za službu , ktorá ešte nenastala, t.j. r.2009, druhý krát nám ju vrátili, s tým že je vporiadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.