Zavrieť

Porady

faktúry zo zahraničia

Zdravim všetkých,
chcela by som sa poradiť. Mám v pláne založiť sro. Činnosťou by malo byť hlavne sprostredkovanie práce v zahraničí. V praxi by to malo vyzerať takto:
- zahraničná firma podpíše zmluvu napr. so 4 živnostníkmi zo Slovenska
- vystaví živnostníkom faktúry, ale peniaze pošle na účet mojej sro a ja ich následne na základe faktúr prerozdelím ( stačí ak to bude ošetrené nejakou zmluvou medzi mnou a živnostníkmi ?)
- odošlem za nich všetky platby do zahraničia, provízie, daňový úrad atď.
- rozdiel, ktorý zostane na účte je ziskom sro

Dá sa také niečo zrealizovať v praxi? V podstate ide o to, že nebudem mať jednorázový poplatok za sprostredkovanie práce,ale budem mať určité percento z každej faktúry živnostníka, ktorému túto prácu sprostredkujem. Môže byť faktúra vystavená živnostníkom uhradená na účet inej firmy, ktorá následne peniaze rozpošle živnostníkom?

Ďakujem za pomoc a názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    elien Pozri príspevok
    Zdravim všetkých,
    chcela by som sa poradiť. Mám v pláne založiť sro. Činnosťou by malo byť hlavne sprostredkovanie práce v zahraničí. V praxi by to malo vyzerať takto:
    - zahraničná firma podpíše zmluvu napr. so 4 živnostníkmi zo Slovenska
    - vystaví živnostníkom faktúry, ale peniaze pošle na účet mojej sro a ja ich následne na základe faktúr prerozdelím ( stačí ak to bude ošetrené nejakou zmluvou medzi mnou a živnostníkmi ?) Prečo odberateľ má vystaviť faktúru, a nie dodávateľ?
    - odošlem za nich všetky platby do zahraničia, provízie, daňový úrad atď. Nerozumiem aké všetky platby máš na mysli.
    - rozdiel, ktorý zostane na účte je ziskom sro

    Dá sa také niečo zrealizovať v praxi? V podstate ide o to, že nebudem mať jednorázový poplatok za sprostredkovanie práce,ale budem mať určité percento z každej faktúry živnostníka, ktorému túto prácu sprostredkujem. Môže byť faktúra vystavená živnostníkom uhradená na účet inej firmy, ktorá následne peniaze rozpošle živnostníkom? Podľa mňa nie. Ak chceš peniaze, tak maš fakturovať ty.

    Ďakujem za pomoc a názor.
    P.S. Na sporstredkovanie práce musíš mať povolenie z ÚP.

    faktúry zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.