Zavrieť

Porady

poskodenie Windows-u

Ahojte,
mam problem s notebookom. Pri zapnuti NB mi nenabehne ani windows len modra obrazovka v zneni, ze sa vyskytol problem, aby sa neposkodil windows, tak nebude spusteny... Potom mi to doporucuje spustit program "CHKDSK /F" - sama neviem, co to znamena
Ako sa da zachranit NB bez toho, aby sa mi vymazali data, ktore mam v NB? Podotykam mam Windows XP Profesional a Pentium III.
Nechcem ho chudacika vyhodit von cez zatvorene okno...
Vie mi niekto pomoct a poradit?
Dakujem
Usporiadat
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
Chyba: Aplikácia sa "zrúti" bez hlásenia do operačného systému.

Príčina:a) Nevhodné nastavenie pamäťových parametrov zástupcu aplikácie vo Windows 95, 98, NT
b) Kombinácia Personal Netware + PC s nastaveným LBA mode + Extended FoxPro.
c) Prítomnosť vírusu ONEHALF, poprípade iných vírusov.
d) Prítomnosť tzv. "stratených súborov" na disku po nekorektnom ukončení činnosti PC.
e) Poškodený indexový súbor *.CDX.
f) Poškodený definičný súbor tlačovej zostavy *.FRX v adresári \ZOSTAVY.
g) Aplikácia spustená zo súborového manažeru Norton Commander (prejavuje sa len u niektorých zostáv PC)


Náprava: Spustiť program SCANDISK, DISK DOCTOR, alebo aspoň CHKDSK /F.

Riešenie - skúsiť spustiť Win do núdzového režimu a potom :


To znamená :

Stlač štart - v rolovacom menu nájdi - spustiť - stlač - do riadku napíš -CHKDSK /F. a potvvrď.

Systém by mal spustiť kontrolu - t.j. nápravu a môže si pýtať i CD disk s Windowsom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pupavienka pupavienka

pupavienka je offline (nepripojený) pupavienka

lenze mna ani nevpusti do Windowsu :-( proste tvari sa, ze startuje a ked sa mi ukaze logo Windowsu, tak nabehne modra obrazovka a skoncila som:-( ani do nudzoveho rezimu ma nevpusti. skusala som to:-(
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Save mod windowsu, ak sa nemýlim spúšta sa tak, že pri zapnutí stlačíš F8, a ponukne mód spustenia.
0 0
pupavienka pupavienka

pupavienka je offline (nepripojený) pupavienka

smith Pozri príspevok
Save mod windowsu, ak sa nemýlim spúšta sa tak, že pri zapnutí stlačíš F8, a ponukne mód spustenia.
skusala som DEL, F8, F12, F10... no skusim este vsetky "F-ka" prejst... snad mi to pojde...
a este, mozno blba otazka, ale predsa... dokazem sa z BIOS-u dostat do MS-DOSu?
0 0
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
Noó .. keď sa ukáže logo, to znamená že do núdzového režimu sa dá dostať.
Po zapnutí PC sa stláča ( podľa základnej dosky ) F8 , F3 a pod.
Mala by sa Ti ponúknuť čierna obrazovka s textom. Tam vyberieš "Safe mode" - nudzový a potvrdiš. Ja viem je to ťažké takto radiť. Ono sa to najlepšie robí keď je človek u toho.
Ja mám kôli takýmto prípadom Disk rozdelený na tri časti. V jednom 20 GB je Win v druhom 5 GB mám virtuálnu pamäť a tretí je ukladací ( pracovný )
Keď sa mi systém zrúti a nejde už nič urobiť nainštalujem WIn do Virtuálneho disku a zachránim všetko do detailov. Potom znova inštalujem WIn do " C ".
0 0
pupavienka pupavienka

pupavienka je offline (nepripojený) pupavienka

Madam Kurie Pozri príspevok
Noó .. keď sa ukáže logo, to znamená že do núdzového režimu sa dá dostať.
Po zapnutí PC sa stláča ( podľa základnej dosky ) F8 , F3 a pod.
Mala by sa Ti ponúknuť čierna obrazovka s textom. Tam vyberieš "Safe mode" - nudzový a potvrdiš. Ja viem je to ťažké takto radiť. Ono sa to najlepšie robí keď je človek u toho.
Ja mám kôli takýmto prípadom Disk rozdelený na tri časti. V jednom 20 GB je Win v druhom 5 GB mám virtuálnu pamäť a tretí je ukladací ( pracovný )
Keď sa mi systém zrúti a nejde už nič urobiť nainštalujem WIn do Virtuálneho disku a zachránim všetko do detailov. Potom znova inštalujem WIn do " C ".
ja ho mam deleny na dve casti, na C-system a D-pracovny no ponukla sa mi cierna obrazovka s moznostami:
1. nudzovy stav
2. cosi take ako praca v sieti
3. spustenie beznym sposobom
4. a v poslednej konfiguracii (alebo take nie...)
Potvrdim nudzovy stav a nabieha a potom zasa ta "zla" modra obrazovka :-( a ako sa mam dostat na D-cko disk? da sa? ja potrebujem z neho tie pracovne data... To mam asi za to, ze kazdemu hovorim, aby si robil zalohy a ja... no nestihla som
0 0
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
Ešte sa dá skúsiť ten mód : v poslednej konfiguracii.

Ale moc tomu neverím.
Keby to bol stolový PC tak sa jednoducho vyberie disk zo skrine a pripojí na iný funkčný PC. S notebookom je to zložitejšie.
Ešte by som doporučil pri štarte naštartovaťdo BIOsu - DEl alebo iné podľa Z.D. a tam vybrať spustenie štartu z CD. Následne vložiť do mechaniky CD win a potvrdiť. Potom sa riadiť inštrukciami - ale to už radšej by mal robiť niekto skúsený - Sorry " Ak sa ti to podarí a budeš inštalovať WIn - rozdeľ ho na tie tri časti
0 0
pupavienka pupavienka

pupavienka je offline (nepripojený) pupavienka

Madam Kurie Pozri príspevok
Ešte sa dá skúsiť ten mód : v poslednej konfiguracii.

Ale moc tomu neverím.
Keby to bol stolový PC tak sa jednoducho vyberie disk zo skrine a pripojí na iný funkčný PC. S notebookom je to zložitejšie.
Ešte by som doporučil pri štarte naštartovaťdo BIOsu - DEl alebo iné podľa Z.D. a tam vybrať spustenie štartu z CD. Následne vložiť do mechaniky CD win a potvrdiť. Potom sa riadiť inštrukciami - ale to už radšej by mal robiť niekto skúsený - Sorry " Ak sa ti to podarí a budeš inštalovať WIn - rozdeľ ho na tie tri časti
v pohode aj tak ti dakujem za rady zasa som o nieco mudrejsia
ked dam preinstalovat windows, mozem stratit vsetky data z disku?
0 0
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
Pri inštalácii Win stratíš všetko na disku "C" To čo je na "D" bude zachované. musí to robiť niekto kto to už robil - ten to zvládne.
0 0
pupavienka pupavienka

pupavienka je offline (nepripojený) pupavienka

Madam Kurie Pozri príspevok
Pri inštalácii Win stratíš všetko na disku "C" To čo je na "D" bude zachované. musí to robiť niekto kto to už robil - ten to zvládne.
ja viem... casto som sa s tym strevala, ze zenska sa do pocitacov nerozumie... nemam ti to za zle:-) zazila som to, ked som studovala... len som uz dost dlho prec z IT sfery a clovek co-to pozabudne ale aj tak dakujem ti dam potom vediet, co sa mi podarilo
0 0
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
Budem veľmi rád !
Naj by bolo - zachrániť všetko !!!
0 0
Jaguár Jaguár

Jaguár je offline (nepripojený) Jaguár

Madam Kurie Pozri príspevok
Noó .. keď sa ukáže logo, to znamená že do núdzového režimu sa dá dostať.
Po zapnutí PC sa stláča ( podľa základnej dosky ) F8 , F3 a pod.
Mala by sa Ti ponúknuť čierna obrazovka s textom. Tam vyberieš "Safe mode" - nudzový a potvrdiš. Ja viem je to ťažké takto radiť. Ono sa to najlepšie robí keď je človek u toho.
Ja mám kôli takýmto prípadom Disk rozdelený na tri časti. V jednom 20 GB je Win v druhom 5 GB mám virtuálnu pamäť a tretí je ukladací ( pracovný )
Keď sa mi systém zrúti a nejde už nič urobiť nainštalujem WIn do Virtuálneho disku a zachránim všetko do detailov. Potom znova inštalujem WIn do " C ".
Madam Kurie, mohla by si prosím uviesť ako sa vlastne vytvára virtuálny disk, pretože sa mi zdá tvoj postup veľmi šikovný, v prípade problémov s operačným systémom.

Ďakujem.

S pozdravom Jaguár
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ešte by som vyskúšal "poslednú známu funkčnú konfiguráciu."
Cez F8 pri štarte.
0 0
marco marco

marco je offline (nepripojený) marco

Este pred preinstalovanim sa da ked vlozis instalacne CD s Windowsom tak je tam take menu ze konzola a tam sa da spustit ten prikaz chkdsk....ale bolo by dobre keby to robil niekto kto ma uz s tym skusenosti...tiez sa mi to uz stalo ze ked mi spadol notebook - nekorektne sa vypol, mal som taku modru obrazovku a takto sa mi ho podarilo rozchodit.
0 0
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
Jaguár Pozri príspevok
Madam Kurie, mohla by si prosím uviesť ako sa vlastne vytvára virtuálny disk, pretože sa mi zdá tvoj postup veľmi šikovný, v prípade problémov s operačným systémom.

Ďakujem.

S pozdravom Jaguár
Vytvorenie virtuálneho disku : Pri inštalácii Windowsu si určíš veľkosť disku "C" systémového. Rozdelenie ostatného disku prevedieš budˇ : 1,- ešte pred tým ako spustíš formátovanie pred inštaláciou ( ukázať by mal odborník ) alebo 2,- po samotnej inštalácii Win. V správe diskov
Prečo ho volám Virtuálny ?
Systém si vytvára virtuálnu pamäť na "C" zaberá miesto podľa toho akú veľkú máš RAM .
Táto časť pamäte je pre ostatné súbory nedotknuteľná a preto pri zapisovaní ju musia čítacie hlavičky harddisku "obchádzať". Systém ju často používa. "Spomaľuje to " systém ...
Ja v Správe PC vo vytvorenom virtuálnom disku nastavým svoje požadované parametre pre virtuálnu pamäť a tú na "C" zruším.
Tým má systém miesto napr. 3 GB (alebo viac) na virtuálnom disku "D" pre svoju činnosť .Nič iné sa tam nezapisuje.
Ak by niekto tvrdil , že sa ukráti o 3 GB miesta nech si kúpi externý - trebárs 500 GB disk a miesta bude mať dosť.
Alebo Rozšírte pamäť RAM na max. a virtuálnu pamäť zakážte !
A ako tretí disk je napr. pracovný "E" zo zbytku voľnéj kapacity hardisku.
A tak sa disk "D" využíva a zároveň pri " skolabovaní " systému slúži na rýchle inštalovanie Win a zachránení dát.
Ak to pomohlo - splnilo to účel.
Ak sa to vidí moc zložité - povedzte to odborníkovi a ten to urobí. ...
0 0
Jaguár Jaguár

Jaguár je offline (nepripojený) Jaguár

Madam Kurie Pozri príspevok
Vytvorenie virtuálneho disku : Pri inštalácii Windowsu si určíš veľkosť disku "C" systémového. Rozdelenie ostatného disku prevedieš budˇ : 1,- ešte pred tým ako spustíš formátovanie pred inštaláciou ( ukázať by mal odborník ) alebo 2,- po samotnej inštalácii Win. V správe diskov
Prečo ho volám Virtuálny ?
Systém si vytvára virtuálnu pamäť na "C" zaberá miesto podľa toho akú veľkú máš RAM .
Táto časť pamäte je pre ostatné súbory nedotknuteľná a preto pri zapisovaní ju musia čítacie hlavičky harddisku "obchádzať". Systém ju často používa. "Spomaľuje to " systém ...
Ja v Správe PC vo vytvorenom virtuálnom disku nastavým svoje požadované parametre pre virtuálnu pamäť a tú na "C" zruším.
Tým má systém miesto napr. 3 GB (alebo viac) na virtuálnom disku "D" pre svoju činnosť .Nič iné sa tam nezapisuje.
Ak by niekto tvrdil , že sa ukráti o 3 GB miesta nech si kúpi externý - trebárs 500 GB disk a miesta bude mať dosť.
Alebo Rozšírte pamäť RAM na max. a virtuálnu pamäť zakážte !
A ako tretí disk je napr. pracovný "E" zo zbytku voľnéj kapacity hardisku.
A tak sa disk "D" využíva a zároveň pri " skolabovaní " systému slúži na rýchle inštalovanie Win a zachránení dát.
Ak to pomohlo - splnilo to účel.
Ak sa to vidí moc zložité - povedzte to odborníkovi a ten to urobí. ...
Vďaka za tvoju odpoveď,
nie som síce až taký odborník v tomto smere, ale pomerne veľa vecí ohľadom oper. systému ovládam, len ma nenapadla taká zaujímavá "finta", totiž zatiaľ som s takým riešením nestretol.

S pozdravom Jaguár
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

Madam Kurie Pozri príspevok
Pri inštalácii Win stratíš všetko na disku "C" T.
tá kaša nie je taká horúca ako vyzerá.....
Ak si spustíš inštalačné CD win xp, ponúkne ti dve možnosti
ak si vyberieš novú inštaláciu, tak ti naozaj zmaže celý disk "C" (teda ten so systémom)
ale ak si vyberieš upgrade tak ti vlastne opraví (prepíše) len systémové súbory a všetky tvoje súbory ostanú zachované

add. modrá obrazovka
mne to urobilo pri zlých (alebo skôr poškodených) ovládačoch graf. karty
Ak vieš spustiť PC v núdzovom režime, preinštaluj tie ovládače z orig.cd, ktoré si dostala ku graf. karte
ak nie, preinštaluj win tak, ako píšem vyššie.
Po preinštalovaní win a nainštalovaní ovládačov základnej dosky a graf. karty by malo byť všetko OK
Naposledy upravil kamowski : 20.02.08 at 09:34
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Dovolím si nesúhlasiť. Pri novej inštalácii Win nestratíš všetky dáta na disku C. Jednoducho nesmieš pred začatím inštalácie povoliť formátovanie HD.
0 0
kamowski kamowski

kamowski je offline (nepripojený) kamowski

ego.mc Pozri príspevok
Dovolím si nesúhlasiť. Pri novej inštalácii Win nestratíš všetky dáta na disku C. Jednoducho nesmieš pred začatím inštalácie povoliť formátovanie HD.
Súhlasím ale,
novou inštaláciou vznikne situácia, že budú dve inštalácie win a pri spustení PC sa bude pýtať, ktorú chce užívateľ použiť a bude tam 2x "Documents and Settings" a všetko, čo k tomu patrí, a mám pocit, že tú novú inštaláciu hodí na D:\ nie na C:\
nie je však vylúčené, že sa mýlim, snáď niekto prispeje ďalším názorom
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

1. skus vlozit instalacne cd a cez servisnu konzolu spusti check disk
2. ak nepomoze mozes si vytvorit dalsiu particiu disku ako uz spominany virtual disk a tam nahodit novu instalaciu okien ak si zachraniis data z c nasledne len sformatujes c a mas dalsi datovy disk
3. sformatujes c a mas po datach na c ale zachranene d
4. Aky mas notebook? pretoze pri vacsine znaciek je jednoduche vytiahnut disk a jednoducho spravit kontrolu a "renovaciu" externe


ak by si chcela navod k toremukolvek z danych bodov PM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať