Zavrieť

Porady

Nadspotreba PHM v Alfe

Ahojte,
prvykrat som robila knihu jazd v Alfe a vobec prvykrat knihu jazd. Po vytlaceni evidencie mam pred sebou tabulku:
poc.stav v nadrzi 3 l = 115,-- Sk
nakup PHL 75,91 l = 3092,65 Sk
zostatok v nadrzi 14,31 l = 531,56 Sk
normovana spotreba 64,60 l = 2676,34 Sk
upravena spotreba 64,60 l = 2676,34 Sk

Znamena to, ze nadspotreba cini 416,20 Sk? (ktoru potom zauctujem ako VNZD).
A este jedna otazka: pri jednotlivych prac. cestach mi vysiel narok na stravne. Musim tieto sumy rucne zratat a potom zauctovat do PD alebo sa da vytlacit sumar stravneho a na zaklade toho zauctovat? Presla som prirucku od Alfy, ale nic take som zatial nenasla.
Prosim poradte. Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Vysiel mi rozdiel medzi vyskou zauctovanych vydavkov na spotrebovane PHM a normovanou spotrebou...

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Nevie mi nikto poradit? Este mi napadlo: s tym PS PHM (3 litre) bolo vlastne auto kupene, cize SZCO na nema doklad z cerp.stanici. Preratala som to s priemernou cenou. Mam to brat normalne, ako ostatne tankovacky?

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Nechce sa mi verit, ze nikto nereaguje. Prikladam teraz tabulku, v ktorej som vyratala nadspotrebu. Ale: v tabulke mi vysla ina norm.spotreba v Sk (litre sedia) ako mi Alfa vyratala. Vyzera to tak, ze Alfa nepreratuvava litre s priemernou cenou...

    Nadspotreba PHM v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.