Zavrieť

Porady

vystup z 2 piliera

Potrebujem poradit clovek ktory ma 46 rokov ma 2. pilier od zaciatku tusim rok 2005 prijem 11.000,- sk mal by zostat alebo vystupit prosim poradit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tianka Pozri príspevok
    Potrebujem poradit clovek ktory ma 46 rokov ma 2. pilier od zaciatku tusim rok 2005 prijem 11.000,- sk mal by zostat alebo vystupit prosim poradit
    Skôr, než založíš novú tému, pozri sa v starších, či už taká náhodou neexistuje. Bolo to viackrát rozoberané:

    http://www.porada.sk/t68625-vstupit-...i-piliera.html

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tianka Pozri príspevok
    hladala som no nejako som nemohla najst ospravedlnujem sa
    Nevadí, ospravedlnenie prijaté - si nová..

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    podla mna to je hranicny vek kedy sa to este ako tak oplati, horsie to je ale s tym prijmom, ten sa mi zda nizky, ja keby som bol v takej situacii tak zostanem v I. pilieri

    rondos je offline (nepripojený) rondos

    rondos
    ja tiež sa prikláňam k tomu aby vystúpil z II. piliera, má príliš nízky príjem.

    simpurka je offline (nepripojený) simpurka

    simpurka
    ja sa vystupu nepriklanam. vstupila si tam ester v roku 2005..... ak uz si tam tak nevysupuj... nech ti hovoria co chcu, nie su peniaze tak treba nalakat hocikoho..
    nevystupovat!!!!!!

    peter977 je offline (nepripojený) peter977

    Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac peter977
    rondos Pozri príspevok
    ja tiež sa prikláňam k tomu aby vystúpil z II. piliera, má príliš nízky príjem.
    II. pilier určite nechať!!!
    Dôvod - sú to jediné isté a garantované peniaze ktoré bude mať slovák na dôchodku!

    Soc. poisťovňa ide od septembra 2009 na dlh, je to vec verejná.
    Sociálny systém, tak ako ho poznáme dnes je na pokraji zrútenia z toho dôvodu, že je na SR vysoká nezamestnanosť a nízska pôrodnosť.

    Momentálna výška dôchodku predstavuje 47 - 39 % z priemerného mesačného príjmu za 10 najlepších období!

    Tieto percentá každý rok klesajú a okrem toho sa predlžuje vek, v ktorom sa odchádza do dôchodku.

    II pilier - dnes nikto z Vás nemôže na "betón" povedať, ktorý vek je hraničný!
    Toto je vypočítané len podľa predpokladanej výšky dôchodku! A tento výpočet robila sociálna poisťovňa!

    Veľmi objektívne informácie, keďže vieme, že štát je proti druhým pilierom pretože vďaka nim prichádza o 50 % odvodov!

    Takže štát bude vždy tlačiť ľuďom halušky do hlavy aby zrušili pilier!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.