Zavrieť

Porady

pokuta

Prosím o radu: v roku 2004 som o jeden!!! deň po termíne podada súhrnný výkaz a dnes mi prišla sankcia (pokuta) 10.000,--sk. Môžem podľa Vás napísať odvolanie, príp.žiadosť o odpustenie? O aký § sa mám oprieť a dokedy mi je daňový úrad povinný na moju žiadosť odpovedať?
Ďakujem vopred za všetky Vaše reakcie!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Skús podať žiadosť o odpustenie sankcie alebo o úľavu zo sankcie podľa § 103 ods. 4 zákona č. 511/1992 o správe daní a poplatkov.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    raja7, tá pokuta je pravdepodobne taká vysoká preto, že nebol prehľad poslaný ani po Výzve z DÚ. Inak by to bolo asi 2000,--. Mám jedného známeho, ktorý nepodal DP PO za r.2005 ani po výzve a dostal pokutu 50000,--. U PO je to potom až takáto pálka!
    Po porade so správcom dane som napísala žiadosť o úľavu zo sankcie ako vyššie spomína mandula, treba k tomu 500,-- Sk kolok a analýzu finančnej situácie firmy, ale oplatilo sa.
    Sankciu mu odpustili v plnej výške. Tak skús sa spojiť aj ty so svojím správcom dane, ja mám s nimi dobré skúsenosti. Možno ti aj poradí ako tú žiadosť napísať

    raja7 je offline (nepripojený) raja7

    mama, manželka raja7
    Ahoj cloe, tá pokuta je preto taká vysoká, lebo podľa §35 ods.6 zákona č.511/1992 Zb. ani nižšia nemohla byť ( jednalo sa totiž o súhrnný výkaz k DPH, nie o prehľad alebo hlásenie). Po výzve by to bolo až 20.000,--. Bol podaný fakt len deň po termíne, lebo som ho zabudla na stole, keď som im niesla DP k DPH (podával sa prvý krát).
    No nič, skúsim podať žiadosť o úľavu a uvidím. Pekný deň

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Odvolanie podľa § 46 a nasl. zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov má zmysel podávať vtedy, ak rozhodnutie o uložení pokuty bolo vydané v rozpore s právnymi predpismi, skutkovým stavom alebo existujú iné dôvody, ktoré preukazujú nesprávnosť alebo nezákonnosť takéhoto rozhodnutia. Ak takéto dôvody neexistujú, neoplatí sa odvolávať, ale využiť možnosť požiadať o úľavu zo sankcie alebo o odpustenie sankcie podľa § 103 zákona č. 511/1992 Zb.
    V búducnosti by som však podobný problém riešila hneď ako nastane a požiadala o odpustenie zmeškania lehoty podľa § 13b zákona č. 511/1992 Zb. hneď po zistení, že som nedodržala lehotu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.