Zavrieť

Porady

Paušalne vydavky

Som SZCO od 1.10.2006. Za rok 2006 som podala DP z jednoducheho učtovnictva. Za rok 2007 by som chcela podať DP paušalnou daňou 40 %.
Teraz som sa dočítala v hospod. novinách že pechod z jednoduchoho učtovnictva na paušalnu dan nie je taky jednoduchy. Vychodi mi s toho, ze nemožem prejst na pušalnu dan, iba vtedy, ak spravim DP za rok 2007 podla jednoducheho účtovnictva a priratam sumu pohladavok a odratam sumu zavazkov uhradenu v roku 2008. Mohla by som prejst na paušal, ale musela by som podať dodatočné DP za rok 2006 a tým zaplatit sankčný úrok danovemu úradu.

Poradte ako postupovať.Nemam takmer žiadne výdavky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    podlavice Pozri príspevok
    Som SZCO od 1.10.2006. Za rok 2006 som podala DP z jednoducheho učtovnictva. Za rok 2007 by som chcela podať DP paušalnou daňou 40 %.
    Teraz som sa dočítala v hospod. novinách že pechod z jednoduchoho učtovnictva na paušalnu dan nie je taky jednoduchy. Vychodi mi s toho, ze nemožem prejst na pušalnu dan, iba vtedy, ak spravim DP za rok 2007 podla jednoducheho účtovnictva a priratam sumu pohladavok a odratam sumu zavazkov uhradenu v roku 2008. Mohla by som prejst na paušal, ale musela by som podať dodatočné DP za rok 2006 a tým zaplatit sankčný úrok danovemu úradu.

    Poradte ako postupovať.Nemam takmer žiadne výdavky.
    Pri prechode z JU na paušálne výdavky upravuješ základ dane podaním dodatočného daňového priznania za rok 2006 o nespotrebované zásoby tovaru a materiálu a pohľadávky. Ak si vo výkaze žiadny stav na týchto položkách nevykázala, nemusíš robiť dodatočné daňové priznanie a za rok 2007 si uplatníš paušálne výdavky /paušálna daň bola už dávno zrušená/ vo výške 40 % alebo ak si mal príjem len z remeselných živností vymenovaných v prílohe Zákona o DzP, vo výške 60 %. K výdavkom sa ešte pripočítava zaplatené poistné na zdrav. a soc.poistenie.

    --------
    Veronika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.