Zavrieť

Porady

spätná PN

Ahojte, mám súrny problém. Náš zamestnanec od januára bol v nemocnici, ale nebol vypísaný. Ja som mu za január vypísala dovolenku a vypočítala som mu aj mzdu. Dneska ho pustili z nemocnice a dodatočne ho vypísali od 17.01.2008 a dneska mi doručili potvrdenie o dočasnej pracovnej neschoponosti. Čo mám teraz spraviť? Musím prerobiť mzdy za január? Vyžiadať naspäť navyše zaplatené poistné? A čo so sociálnou poisťovňou? Mám poslať tieto doklady s dátum 17.01.2008? Alebo požiadať zamestnanca, nech ide za obvodným lekárom, a nech ho on vypíše, ale maximálne dodatočne do 10-13 dní, aby som vedela ešte včas poslať doklady do sociálnej poisťovni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    adretti Pozri príspevok
    Ahojte, mám súrny problém. Náš zamestnanec od januára bol v nemocnici, ale nebol vypísaný. Ja som mu za január vypísala dovolenku a vypočítala som mu aj mzdu. Dneska ho pustili z nemocnice a dodatočne ho vypísali od 17.01.2008 a dneska mi doručili potvrdenie o dočasnej pracovnej neschoponosti. Čo mám teraz spraviť? Musím prerobiť mzdy za január? Vyžiadať naspäť navyše zaplatené poistné? A čo so sociálnou poisťovňou? Mám poslať tieto doklady s dátum 17.01.2008? Alebo požiadať zamestnanca, nech ide za obvodným lekárom, a nech ho on vypíše, ale maximálne dodatočne do 10-13 dní, aby som vedela ešte včas poslať doklady do sociálnej poisťovni?
    Nerozumiem prečo ste mu dali dovolenku. Keď bol v nemocnici, dalo sa počítať s tým, že bude mať vypísanú PN.
    Odporúčam prerobiť januárovú výplatu. Čo sa týka odvodov, v ďaľšom mesiaci si o navyše zaplatené poistné môžete ponížiť platby.
    Ohľadom SP, myslím, že s oneskoreným zaslaním PN nebude problém. Akurát bude mať zamestnanec tú PN zaplatenú až v ďalšom mesiaci. Na SP treba zároveň doručiť aj tzv. prechodku /potvrdenie od lekára, že bol PN k 31.01.2008/.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    adretti Pozri príspevok
    Ahojte, mám súrny problém. Náš zamestnanec od januára bol v nemocnici, ale nebol vypísaný. Ja som mu za január vypísala dovolenku a vypočítala som mu aj mzdu. Dneska ho pustili z nemocnice a dodatočne ho vypísali od 17.01.2008 a dneska mi doručili potvrdenie o dočasnej pracovnej neschoponosti. Čo mám teraz spraviť? Musím prerobiť mzdy za január? Vyžiadať naspäť navyše zaplatené poistné? A čo so sociálnou poisťovňou? Mám poslať tieto doklady s dátum 17.01.2008? Alebo požiadať zamestnanca, nech ide za obvodným lekárom, a nech ho on vypíše, ale maximálne dodatočne do 10-13 dní, aby som vedela ešte včas poslať doklady do sociálnej poisťovni?
    Prepracuj mu výplatu za mesiac január, podaj opravné výkazy a zaplatené poistné si vyrovnaj /ospočítaj/ z februárových odvodov. K PN mu vystav potvrdenie o príjme pre a normálne ju odovzdaj do SP. SP spracuje PN a náhradu Ti pošle aj za január aj za február v jednej sume.

    adretti je offline (nepripojený) adretti

    adretti
    Ďakujem Vám za rýchle odpovede. Inak som nevedela, že sa dá niekoho aj dodatočne vypísať. Dovolenku som mu napísala iba kvôli tomu, že doteraz mi neposlal žiadny papier a ani šajnu som nemala, že odkedy bude vypísaný, keď bude... Ale to je už jedno, prerobím januárové mzdy, aby som sa veľmi nenudila...
    Ďakujem pekne ešte raz

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    adretti Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za rýchle odpovede. Inak som nevedela, že sa dá niekoho aj dodatočne vypísať. Dovolenku som mu napísala iba kvôli tomu, že doteraz mi neposlal žiadny papier a ani šajnu som nemala, že odkedy bude vypísaný, keď bude... Ale to je už jedno, prerobím januárové mzdy, aby som sa veľmi nenudila...
    Ďakujem pekne ešte raz
    No je dosť možné, že on nebol vypísaný spätne. Možno ho lekár vypísal hneď, ale keďže ako si písala, zamestnanec bol v nemocnici, nemal ako tú PN doručiť. A možno ani lekár nemal príležitosť mu tú PN odovzdať. Ak bol zamestnanec po operácii alebo tak.
    Možno by bolo lepšie pred nahodením dovolenky, v podstate bez jeho vedomia, čo tiež nie je správny postup, sa skúsiť s ním spojiť, alebo s niekým z jeho rodiny a zistiť či bude mať tú dobu nejako vykrytú. Aspoň takto by som postupovala ja.

    adretti je offline (nepripojený) adretti

    adretti
    Bola som v kontakte s jeho rodinou, a oni mi hovorili, že neni vypísaný. On sa kôli tomu nedal vypísať, nakoľko predtým vybavoval predčasný dôchodok a nevedel chudák, že to aký vplyv na to bude mať. Ja som im hneď vtedy hovorila, nech ho dajú vypísať, ale oni to mali vtedy asi najmenší problém. A iba teraz ho dali vypísať dodatočne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.