Zavrieť

Porady

Skončenie živnosti

Ahojte.
Mám takýto problém, živnostník ukončil živnosť k 04/06/07, má ešte výdavky po tomto dátume, tie asi nemôžem dať do výdavkov ovplyvnujúce daň?
Mám ešte príjem - uhr.fa, neviem do akého riadku v daňovom priznaní by som to mala dať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Renatkak Pozri príspevok
    Ahojte.
    Mám takýto problém, živnostník ukončil živnosť k 04/06/07, má ešte výdavky po tomto dátume, tie asi nemôžem dať do výdavkov ovplyvnujúce daň?
    Mám ešte príjem - uhr.fa, neviem do akého riadku v daňovom priznaní by som to mala dať?
    Postupuje podľa § 17 ZoDP. Na riadkoch 40 a 41 daňového priznania si vysporiada náklady, záväzky a príjmy, pohadávky ako pripočitateľné a odpočitateľné položky.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Pri ukončení postup podľa § 17 ZDP,v DP v r.40 a 41-položky zvyšujúce a znižujúce ZD.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V prípade že živnostník ukončil podnikanie, na vyrovnanie príjmov a výdavkov mu slúži v daňovom priznaní riadok č, 40 a 41 - položky zvyšujúce a znižujúce ZD. Doporučujem preštudovať §17 zákona o dani z príjmu.

    Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

    Erika-ežka
    Ahojte, prosím o radu v tomto prípade:
    SZČO mal príjem z podnikania 37000. 27.6.07 ukončil živnosť. V 10. mes. uhradil nedoplatok ZP vo výške 13000.
    Uplatňuje si výdavky percentom z príjmov. Však sa tento záväzok voči ZP považuje za záväzok, ktorý treba uviesť na r. 41 (položka znižujúca ZD)?
    Uvažujem správne . Prosím o odobrenie.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    áno, uvažuješ správne. Tento záväzok vysporiadaš na základe §17 zákona o dani z príjmov.

    Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

    Erika-ežka
    mysimis Pozri príspevok
    áno, uvažuješ správne. Tento záväzok vysporiadaš na základe §17 zákona o dani z príjmov.
    Ďakujem krásne. Už to píšem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.