Zavrieť

Porady

veci verejné

Občas mám chuť pozrieť, čo robia poslanci, ktorým som dala mandát rozhodovať za mňa o veciach verejných. Som z Petržalky a na stránke samosprávy som našla množstvo informácií písaných jazykom právnika. Nie veľmi tomu rozumiem.
Príklad:

[hore]Oznámenie o rozhodnutí


Sp. zn.: 2007/10791-13/Li
Obvodný úrad životného prostredia v Bratislave vydal po ukončení zisťovacieho konania podľa § 29 zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov rozhodnutie, že navrhovaná činnosť, ktorej účelom je výstavba objektu: „Polyfunkčný objekt SOLID – Antolská ulica – Bratislava - Petržalka“, ktorý sa má realizovať na pozemkoch s parcelnými číslami: 2848/65 (hlavný stavebný objekt), 2848/67, 2845/14, 2845/8, 2848/1 (výstavba a prekládka inžinierskych sietí, terénnych a sadových úprav, komunikácií), v katastrálnom území Petržalka a ktorý predložila spoločnosť AT-SOLID, spol. s r. o., Údolná 11, 811 02 Bratislava, v zastúpení Ing. Evou Paulisovou, stavebný inžiniering, Zvolenská 11, 949 11 Nitra

sa nebude posudzovať podľa zákona.

Rozhodnutie Obvodného úradu životného prostredia v Bratislave zo dňa 25. 07. 2007, číslo: ZPO/2007/05015-29/ANJ/BA V, je k dispozícii k nahliadnutiu na oddelení životného prostredia Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka, č. dverí 417 v stránkových dňoch.

Milan Ftáčnik, vr.
starosta


Ako mám rozumieť červeno vyznačenej vete?
Budem veľmi vďačná, ak mi to niekto preloží do zrozumiteľného tvaru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.