Zavrieť

Porady

odvody na sociálku

Poradí mi prosím niekto či zmena min.mzdy pre invalidov od 1.2.2008 má vplyv na minimálne vym.základy do SP ? Zatiaľ mám prednastavené 75% zo sumy 8.500 pre invalida postih. do 70%. Je to správne ?? Ďakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    BeaHo Pozri príspevok
    Poradí mi prosím niekto či zmena min.mzdy pre invalidov od 1.2.2008 má vplyv na minimálne vym.základy do SP ? Zatiaľ mám prednastavené 75% zo sumy 8.500 pre invalida postih. do 70%. Je to správne ?? Ďakujem!!!!

    A minimálna mzda sa od 1.2.2008 zvyšuje na 8500 ??? To ste odkiaľ získali túto informáciu ???

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    BeaHo Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa !!! samozrejme zo sumy 8.100

    Ale minimálna mzda sa zmenila k 1.10 2007 takže neviem čo vlastne potrebujete zistiť

    BeaHo je offline (nepripojený) BeaHo

    BeaHo
    od 1.2.2008 platí nový zákon o min. mzde pre invalidov a mladistvých a ja sa chcem spýtať či mam dobre prednastavené odvody pre inval.zamestnancov do 70% do SP 75% od 1.2.2008 z 8100 t.j.6.075, alebo mam mať z celej sumy t.j.8.100???

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    BeaHo Pozri príspevok
    od 1.2.2008 platí nový zákon o min. mzde pre invalidov a mladistvých a ja sa chcem spýtať či mam dobre prednastavené odvody pre inval.zamestnancov do 70% do SP 75% od 1.2.2008 z 8100 t.j.6.075, alebo mam mať z celej sumy t.j.8.100???
    a môžete sem ten zákon pripnúť alebo aspoň dať odkaz na tento zákon ? Lebo o ničom takom neviem.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    katkaj Pozri príspevok
    a môžete sem ten zákon pripnúť alebo aspoň dať odkaz na tento zákon ? Lebo o ničom takom neviem.
    Pozri si ho v DRAKovi...

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Anja111 Pozri príspevok
    Pozri si ho v DRAKovi...
    Tak toto som pri tých všetkých ročných zúčtovaniach a daňových priznaniach nepostrehla. Ďakujem za upozornenie, zase som o niečo múdrejšia. Idem študovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.