Zavrieť

Porady

Krátkodobý majetok

Nemôžem nájsť takúto tému. Potrebujem vedieť, čo možno zaradiť do evidencie krátkodobého majetku. V účtovníctve sa hovorí o majetku do 30 000 a používanie viac ako 1 rok. No uviedli ste pri kúpe PC aj toto zaradenie a nesedí mi to. Môžem sem zaradiť brúsku, vŕtačku, pílu a pod. náradie, ktoré SZČO používa vo svojej činnosti a dáva si do výdaja aj napr. kotúče na brúsku a iné do tohto náradia? Je táto evidencia povinná v JU? Ďakujem za rady a želám pekný večer!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Príroda Pozri príspevok
    Nemôžem nájsť takúto tému. Potrebujem vedieť, čo možno zaradiť do evidencie krátkodobého majetku. V účtovníctve sa hovorí o majetku do 30 000 a používanie viac ako 1 rok. No uviedli ste pri kúpe PC aj toto zaradenie a nesedí mi to. Môžem sem zaradiť brúsku, vŕtačku, pílu a pod. náradie, ktoré SZČO používa vo svojej činnosti a dáva si do výdaja aj napr. kotúče na brúsku a iné do tohto náradia? Je táto evidencia povinná v JU? Ďakujem za rady a želám pekný večer!
    Samozrejme že môžeš zaradiť do krátkodobého majetku tebou uvedené predmety. Nákup môže ísť priamo do réžie, a v operatívnej evidencii ich budeš viesť dovtedy kým sa nezlikvidujú. Evidencia je povinná.

    Hrubo označenej vete nerozumiem.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.02.08 at 17:40

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Všetko to, čo uvádzaš, môžeš zaradiť do krátkodobého majetku a teda rovno do nákladov, ak hodnota majetku je do 30.000 Sk.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Vďaka, smith. Hrubo ozn.veta- v téme nákup PC som čítala o jeho zaradení do krátkodob.majetku Chcela som napísať do doby použitia menej ako 1 rok a nie viac ako 1 rok - pre túto dobu použitia mi tam ten majetok nesedel zaradiť.Používa sa predsa dlhšie . No asi ho tam doplním, dám si poradiť. Zdravím!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.