Zavrieť

Porady

ZI v eurách a rozdiel v Sk

Pekný večer poradáci . Mala by som na Vás otázku nakoľko aj po preštudovaní ostatných príspevkov nenašla som odpoved. ZI zaplatené v eurách účtovanie a kurz viem ale čo s tým rozdielom , ktorý mi vznikne pri prepočte na Sk akú sumu uvádzam do výkazov 200 000,- ?Dakujem všetkým za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Kejka za rýchlu odpoved takže do výkazov dám 200 000,- tisíc a v účtovníctve napr. ked to bolo vložené do pokladne a prepočítam kurzom je to len 185 000,- tak tých 15 000,- zvlásť zaúčtujem tou istou predkontáciou tak isto ako vklad alebo sa mýlim aby mi to sedelo. Díki

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nesúhlasím s KEJKOU.
    ZI už nemusí byť 200.000 Sk, môže to byť 5000 EUR prepočítaných kurzom NBS v deň zápisu do OR. Si povinná viesť zostatok účtu 411 v SKK aj v EUR. V súvahe vykážeš 185.000 SK.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Pozri túto tému: http://www.porada.sk/t15405-zakladne-imanie.html Ale neviem, či som Ťa len nepochopila nesprávne. Možno je len zaplatené v EUR a upísaných v zakladateľskej listine más 200 000 Sk?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Monika C. Pozri príspevok
    Pekný večer poradáci . Mala by som na Vás otázku nakoľko aj po preštudovaní ostatných príspevkov nenašla som odpoved. ZI zaplatené v eurách účtovanie a kurz viem ale čo s tým rozdielom , ktorý mi vznikne pri prepočte na Sk akú sumu uvádzam do výkazov 200 000,- ?Dakujem všetkým za pomoc.
    ZI je upísané v Sk - 200.000 alebo v EUR 5000 ?

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem všetkým všetko je v eurách .Účtujem to takto :
    353/411 a úhradu 211/353 ale aj v SK aj v eurách ale je len to 185 000, Sk /nie je to presná suma / pradvdaže prepočítam kurzom v deň zápisu do obch. registra aj podľa Cenigovej. Išlo mi o to čo uvádzam vo výkazoch na DÚ , čiže podľa len ten prepočet podľa alušika a Johanky. Takže to nebude 200 000,- Sk.
    Prosím Vás potvrdte mi rozmýšlam správne aj s Vašou pomocou. Dakujem pekne a pekný deň.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Áno. Potom ešte nezabudni, že pri splatení účtuješ rovnakým kurzom na účte 353. Neúčtuje sa tam o kurzovom rozdiele.
    Naposledy upravil alušik : 21.02.08 at 12:32

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ešte kúsok ja ja som potrebovala vedieť hlavne aká suma pôjde do súvahy a v predošlých príspevkoch som to nevyčítala. Ale už alušik s Johankou mi potvrdili že nie 200 000 ale skutočné prepoč. peniaze. Díki ešte raz všetkým.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Díki alušik toto som vedela išlo mi len o súvahu. Ešte raz dík.

    ZI v eurách a rozdiel v Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.