Zavrieť

Porady

porušenie pracovnej disciplíny

Ahojte,
mám zamestnanca prijatého na dobu neurčitú, avšak nemá v zmluve napísané, že je to doba neurčitá so skúšobnou dobou.
Hneď prvý týždeň v práci hrubo porušil pracovnú disciplínu a urobil mi niekoľkotisícovú škodu.
Možem ho okamžite prepustiť???, aj keď sme do zmluvy nenapísali, že je to so skúšobnou dobou???
ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Nuž,máte smolu tadiaľ cesta na vyhodenie nepovedie-skušobná doba sa musí dohodnúť písomne,inak je neplatná.Nie som personalista,ale podpísal nejakú hmotnú zodpovednosť?-vymôcť škodu cez toto,spísať záznam o porušení prac.disciplíny apod.Nech poradia múdrejší

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    1. Treba hľadať na porade, určite nájdeš podobné problémy tomu tvojmu.
    2. Skončenie PP v skúšobnej dobe a skončenie PP okamžite sú dve rôzne veci a pojmy.
    3. A teraz k problému. Ak hrubo (=závažne) porušil pracovnú disciplínu, treba mať o tom spísanú zápisnicu, samozrejmosťou mal by byť aj svedok. V tomto prípade mu potom môžete ukončiť PP okamžite podľa § 68 ods. 1 písm. b). Treba si naštudovať aj následné paragrafy. Samozrejme to, čo sa považuje za závažné porušenie PD by malo byť napísané v internej smernici, o ktorom ZC dostal uvedomenie s jeho podpisom. Ak máte toto všetko ošetrené, máte dôvod mu dať okamžité skončenie PP. Ak nie a aj napriek tomu mu dáte skončenie, riskujete, že vás podá na súd a môže to aj vyhrať.

    porušenie pracovnej disciplíny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.