Zavrieť

Porady

účtovanie školenia

Ahojte,
kto mi vie poradiť ohľadom účtovania vzdelávacích aktivít ?
Jedná sa o kurzy špecializačného štúdia lekárov. Ako doklad je iba pozvánka. Lekár je konateľ a je zamestnancom vlastnej s.r.o.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    aňuša Pozri príspevok
    Ahojte,
    kto mi vie poradiť ohľadom účtovania vzdelávacích aktivít ?
    Jedná sa o kurzy špecializačného štúdia lekárov. Ako doklad je iba pozvánka. Lekár je konateľ a je zamestnancom vlastnej s.r.o.
    Ďakujem
    Konkretizuj otázku. Súvisí školenie (vzdelávanie) s činnosťou SRO? Čo chceš konkrétne zaúčtovať?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tieto školenia sú väčšinou zadarmo. V tomto prípade účtujem iba o nákladoch vzniknutých pri pracovnej ceste. Ako podklad trvania školenia prikladám pozvánky, ale väčšinou požadujem aj nejaké potvrdenie o tom, že skutočne sa zúčastnil na školení.

    aňuša je offline (nepripojený) aňuša

    veselá kopa aňuša
    s.r.o. - zdravotnícke zariadenie. Konateľom je lekár, ktorý sa pravidelne zúčastňuje na školeniach, ktoré sa platia.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    aňuša Pozri príspevok
    s.r.o. - zdravotnícke zariadenie. Konateľom je lekár, ktorý sa pravidelne zúčastňuje na školeniach, ktoré sa platia.
    V tom prípade doklad by mal byť vystavený na sro a nie na lekára.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ak ide o cestovné náhrady, tak može byť doklad na lekára. Zúčtuje si ho v rámci CP.
    V súvislosti s vzdelávaním lekárov (zdravotníckych pracovníkov) upozorňujem na novelizáciu zákona o dani z príjmov (§ 5 ods. 8 a 9).
    Ak sú aj zamestnanci, môžu si odpočítať od základu dane odpočítať úhrady za jeho ďalšie vzdelávanie.

    aňuša je offline (nepripojený) aňuša

    veselá kopa aňuša
    A ak sa to uhrádza cez účet s.r.o.? Ako v tomto prípade zaúčtovať? ( pozvánka je na lekára nie na s.r.o.)

    kojur je offline (nepripojený) kojur

    kojur
    mudroš Pozri príspevok
    Ak ide o cestovné náhrady, tak može byť doklad na lekára. Zúčtuje si ho v rámci CP.
    V súvislosti s vzdelávaním lekárov (zdravotníckych pracovníkov) upozorňujem na novelizáciu zákona o dani z príjmov (§ 5 ods. 8 a 9).
    Ak sú aj zamestnanci, môžu si odpočítať od základu dane zo závislej činnosti odpočítať úhrady za jeho ďalšie vzdelávanie - ak si ho uhrádzajú sami a nie ich zamestnávateľ.
    Pre upresnenie.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prosím vás, poradí mi niekto. SRO má fa na vzdelávacie aktivity pre zamestnancov v celkovej sume 18 480,- EUR. Jeden zamestnanec - 1540,- €. Nevidí sa mi veľmi účtovať to cez 518. Predsa je to len veľká suma. Poradíte? Žeby nejaký dlhodobý nehmotný majetok?

    účtovanie školenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.