Zavrieť

Porady

účtovné odpisy

Dobrý deň. prosím poraďte mi niekto, ako mám účtovať odpisy DHM za rok 2007. 21. 12. 2007 sme zakúpili pracovné stroje, ktoré som zaradila do 4 odpisovej skupiny.ˇ´Učtovné odpisy = daňové odpisy. Keďže daňové odpisy si môžem uplatniť za celý rok, bez ohľadu na to, kedy sme stroje zaobstarali, a keď v účtovnom pláne si stanovím, že UO=DO, suma účtovných odpisov sa bude rovnať daňovým, alebo účtovné odpisy môžem uplatniť len za mesiac december. Prosím,poraďte, lebo nemám v tom vôbec jasno. Ďakujem. Mária
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    účtovné odpisy uplatníš len za december, a v daň.priznaní vyčíslený rozdiel medzi DO a ÚO zohľadníš pri úprave HV.
    Urob si pomocnú tabuľku, v ktorej si prepočítaj ÚO a DO a hneď si vyčísli rozdiel.
    Naposledy upravil janaGT : 22.02.08 at 09:24

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    maria58 Pozri príspevok
    Dobrý deň. prosím poraďte mi niekto, ako mám účtovať odpisy DHM za rok 2007. 21. 12. 2007 sme zakúpili pracovné stroje, ktoré som zaradila do 4 odpisovej skupiny.ˇ´Učtovné odpisy = daňové odpisy. Keďže daňové odpisy si môžem uplatniť za celý rok, bez ohľadu na to, kedy sme stroje zaobstarali, a keď v účtovnom pláne si stanovím, že UO=DO, suma účtovných odpisov sa bude rovnať daňovým, alebo účtovné odpisy môžem uplatniť len za mesiac december. Prosím,poraďte, lebo nemám v tom vôbec jasno. Ďakujem. Mária

    Za prvé, prečo do 4. OS? Tam sú predsa stavby.
    Účtovné odpisy si môžeš uplatniť, ako správne píšeš, len za 1 mesiac.
    Ale ak v tom nemáš jasno, popozeraj si tu na Porade odpisy- je tu toho stráášne veľa.
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=5015621

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    K teme uplatňovania účtovných odpisov v JU doporučujem prehliadnuť si aj videoškolenie pani Jany Acsovej - viď ponuka na porade, školenie je vynikajuce, oplati sa ho zakupiť a budete mať jasno, prečo a ako si poradiť s účtovnymi odpismi v JU, ale aj s inymi vecami, napr. tzv. byvale DKP ( majetok do 30 000 Sk) , lebo daňove kontroly začinaju ist po nedostatkoch v učtovníctve, keď už nevedia najsť daňový únik. V menovanom školeni je veľa informacii o veciach, kotre sa v jednoduchom učte doteraz považovali za nepodstatne.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    ErikaDP Pozri príspevok
    K teme uplatňovania účtovných odpisov v JU doporučujem prehliadnuť si aj videoškolenie pani Jany Acsovej - viď ponuka na porade, školenie je vynikajuce, oplati sa ho zakupiť a budete mať jasno, prečo a ako si poradiť s účtovnymi odpismi v JU, ale aj s inymi vecami, napr. tzv. byvale DKP ( majetok do 30 000 Sk) , lebo daňove kontroly začinaju ist po nedostatkoch v učtovníctve, keď už nevedia najsť daňový únik. V menovanom školeni je veľa informacii o veciach, kotre sa v jednoduchom učte doteraz považovali za nepodstatne.
    Súhlasím s Erikou, len sme v téme PU

    ERKO je offline (nepripojený) ERKO

    účtovník, mzdár ERKO
    vie mi niekto odpovedať aký je rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi. potrebujem to a v jednoduchom účtovníctve

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Účtovné odpisy - zohľadňujú reálne opotrebenie, stanovujeme ich podľa Zákona o účte+Postupy
    Daňové odpisy - sú fixne dané,ako sa počítajú, stanovuje ich zákon o dani z pr.
    Viac - vyhľadávanie

    sluzby je offline (nepripojený) sluzby

    Ing. ekonomie sluzby
    dobry vecer, ja by som tiez rada vedela, v akej vyske bude úctovný odpis auta, vstupna cena 411 900,- Sk a podla coho sa vyppocita.
    danovy odpis - podla mna - vo vyske 102 975,-, vsak.dakujem za usmernenie a poradenie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sluzby Pozri príspevok
    dobry vecer, ja by som tiez rada vedela, v akej vyske bude úctovný odpis auta, vstupna cena 411 900,- Sk a podla coho sa vyppocita.
    danovy odpis - podla mna - vo vyske 102 975,-, vsak.dakujem za usmernenie a poradenie.
    Daňový odpis máš správne vypočítaný. Pozri si §§ 22 - 29 ZoDP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.