Zavrieť

Porady

prechod z paušálnych výdavkov na skutočné

Prečítala som veľa príspevkov k tejto problematike, ale trápi ma, že pri prechode z paušálnych výdavkov (v roku 2007) na skutočné (v roku 2008)
mám pripočítať k ZDP hodnotu zásob. Logicky mi vychádza, že zásoby zdaním v roku 2007 a v roku 2008 ich predám, nebudem mať nákup a zdaním ich znovu. Je to tak? Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    rahama Pozri príspevok
    Prečítala som veľa príspevkov k tejto problematike, ale trápi ma, že pri prechode z paušálnych výdavkov (v roku 2007) na skutočné (v roku 2008)
    mám pripočítať k ZDP hodnotu zásob. Logicky mi vychádza, že zásoby zdaním v roku 2007 a v roku 2008 ich predám, nebudem mať nákup a zdaním ich znovu. Je to tak? Vďaka za odpoveď.
    Nie celkom, v r. 2008 zdaníš len rozdiel medzi predajnou cenou a obstarávacou cenou, o ktorú teraz zvyšuješ základ dane. Napr. Máš zásoby za 100 000 Sk. O toľko zvýšiš ZD. A v roku 2008 ich predáš za 150 000 sk, tak potom už zdaniteľným príjmom bude len 50 000 Sk.

    rahama je offline (nepripojený) rahama

    rahama
    Predsa sa mi ale zdá nespravodlivé, že tovar, ktorý som v roku 2007 zaplatila, nemala som z neho príjem ani výdaj v účtovníctve mám zdaniť - z akého dôvodu. Zaplatím daň z výdaja a nie z príjmu. Nevidí sa mi to.

    prechod z paušálnych výdavkov na skutočné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.