Zavrieť

Porady

uznat ako vydavok alebo nie?

Dobry den,prosim poradte,lebo ja uz som z toho uplne domotana.1.Vlastnik obytneho domu prenajima byty,najomca v byte si zakupi napr kotol na vykurovanie za vlastne peniaze,urobi dohodu s majitelom domu na zaklade ktorej plati znizeny najomne az do vysky jeho nakladov za zakupene zariadenie,ktore vlastne patri majitelovi domu.Ciz e najomnik si odpocita svoje naklady od zalohovych platieb.Potom predlozi majitelovi doklady o kupe zariadenia .Majitel domu chce,aby som doklady o kupe,zauctovala ako vydavok odpocitatelny..Ja si vsak myslim,ze to uz raz je vo vydavkoch,tym ze nam neprichadzaju platby za najomne.
2.Alebo najomnik si zakupi napr novy kotol za svoje peniaze v roku 2006 a v roku 2007 sa majitel rozhodne mu to preplatit a chce to dat do vydavkov odpocitatelnych,najomnik mu predlozil doklady o kupe.Da sa to vobec?Vo vydavkoch mam zatial sumu,ktoru majitel preplatil najomcovi.Cize najomca vlastne peniaze pozical,majitel mu ich vratil.Myslim si vsak,ze ked dam do vydavkov odpocitatelnych este aj doklady o kupe,bude to tam 2x ako vydavok.
Prosim pomozte a poradte,kazdy den sa budim s inym riesenim.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    kankai Pozri príspevok
    Dobry den,prosim poradte,lebo ja uz som z toho uplne domotana.1.Vlastnik obytneho domu prenajima byty,najomca v byte si zakupi napr kotol na vykurovanie za vlastne peniaze,urobi dohodu s majitelom domu na zaklade ktorej plati znizeny najomne az do vysky jeho nakladov za zakupene zariadenie,ktore vlastne patri majitelovi domu.Ciz e najomnik si odpocita svoje naklady od zalohovych platieb.Potom predlozi majitelovi doklady o kupe zariadenia .Majitel domu chce,aby som doklady o kupe,zauctovala ako vydavok odpocitatelny..Ja si vsak myslim,ze to uz raz je vo vydavkoch,tym ze nam neprichadzaju platby za najomne.
    2.Alebo najomnik si zakupi napr novy kotol za svoje peniaze v roku 2006 a v roku 2007 sa majitel rozhodne mu to preplatit a chce to dat do vydavkov odpocitatelnych,najomnik mu predlozil doklady o kupe.Da sa to vobec?Vo vydavkoch mam zatial sumu,ktoru majitel preplatil najomcovi.Cize najomca vlastne peniaze pozical,majitel mu ich vratil.Myslim si vsak,ze ked dam do vydavkov odpocitatelnych este aj doklady o kupe,bude to tam 2x ako vydavok.
    Prosim pomozte a poradte,kazdy den sa budim s inym riesenim.Dakujem.

    Vychádzala by som zo zmluvy o zníženom nájme. Na základe nej by som doúčtovala aj príjmy z nájmu, aj výdaj za kotol (cez ID).
    V druhom prípade by som radšej spravila kúpno-predajnú zmluvu s nájomníkom s dátum z roku 2007, kde by bola uvedená cena kotla a tým by sa dostala do nákladov.

    kankai je offline (nepripojený) kankai

    kankai
    Dakujem za odpoved,kedze som take este nerobila prosim o vysvetlenie/douctovat prijmy znamena, ze pripocitam cez ID prijmy ktore v skutocnosti neboli ,lebo boli podla zmluvy znizene,cize pripocitam to ,co by tam malo byt a nie je? Ach,ako je to krkolomne napisane...Dakujem.

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    kankai Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved,kedze som take este nerobila prosim o vysvetlenie/douctovat prijmy znamena, ze pripocitam cez ID prijmy ktore v skutocnosti neboli ,lebo boli podla zmluvy znizene,cize pripocitam to ,co by tam malo byt a nie je? Ach,ako je to krkolomne napisane...Dakujem.
    Áno, v skutočnosti, pokiaľ by nebol kúpený kotol, platil by pôvodné nájomné. Svojím spôsobom zmluva je vlastne zápočet týchto výdavkov a príjmov, ale podľa zákona o účtovníctve sa takto príjmy krátiť nesmú, do účtovníctva musia vstúpiť všetky príjmy. Ale zároveň tam vzniká právo na odpočet výdavkov za kotol.

    kankai je offline (nepripojený) kankai

    kankai
    Jaja,prosim,este ma napadlo,ze vyrovnanie sumy ktoru najomnik uhradil za zariadenie do bytu,ktore vlastne patri majitelovi,mi prechadza do roku 2008.Mozem to urobit tak ze douctujem najomne za rok 2007 a celu sumu za nakup zariadeniadam do nakladov za rok 2007? a v roku 2008 potom budem pokracovat zase v douctovani zvysneho /znizeneho/najmu?Vdaka.

    uznat ako vydavok alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.