Zavrieť

Porady

učtovanie bez učtovníka

Chcem sa spýtať ohľadom kniky jázd-sídlo firmy je 1 adresa a z tohto miesta sa chodí každý deň za prácou- (malovanie ,natieranie). Treba robiť na každý deň cesťáky alebo stačí viesť knihu jázd? Podľa najazdených km x 6,2 sa výpočíta základná náhrada ,priemerná spotr.auta x najazdené km x cena nafty/100 je náhr.za PHM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Liptáčik je teraz online Liptáčik

    Liptáčik
    Ja to robím takto:
    súkromné vozidlo = cesťák = km x cena PHM+ km x 6,20
    firemné vozidlo = kniha jázd = km x cena PHM

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Liptáčik Pozri príspevok
    Ja to robím takto:
    firemné vozidlo = kniha jázd = km x cena PHM
    Toto je určite dobre?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Určite nie. Musí sa to prepočítať podľa spotreby v TP.
    Mne bohužial vychádza strašná nadspotreba na jednom firemnom vozidle, v TP mám priemernú spotrebu uvedenú 5,1, no toto nedosiahnem asi nikdy.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    smith Pozri príspevok
    Toto je určite dobre?
    Myslím si, že im ide o to či písať cesťáky, keď píšu knihu jázd. Keď mám knihu jázd, tak si ju ofotím a prikladám k vyučtovaniam pracovných ciest, či zahraničných alebo tuzemských. Vyučtovania som si vytvorila podľa vlastnej potreby.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Antea Pozri príspevok
    Myslím si, že im ide o to či písať cesťáky, keď píšu knihu jázd. Keď mám knihu jázd, tak si ju ofotím a prikladám k vyučtovaniam pracovných ciest, či zahraničných alebo tuzemských. Vyučtovania som si vytvorila podľa vlastnej potreby.
    Ja som sa pýtal na vzorec od Liptáčika, lebo čo uvádza nie je správne. km*cena PHM je zle.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    smith Pozri príspevok
    Ja som sa pýtal na vzorec od Liptáčika, lebo čo uvádza nie je správne. km*cena PHM je zle.
    Tak prepáč.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Antea Pozri príspevok
    Tak prepáč.
    V pohode.

    edena je offline (nepripojený) edena

    edena
    do polovice učt.obdobia súkr. auto -to sa potom ďalej neviuživalo a v ďalšej polovici sa zakúpilo nové čo je zaradené do majetku

    edena je offline (nepripojený) edena

    edena
    V podstate ide mi aj o to ,či každodennej ceste za prácou -na to isté miesto vypisovať cesťák alebo stačí kniha jázd.

    Tanče je offline (nepripojený) Tanče

    Tanče
    tu je link na knihu jázd kde si vypočítaš všetko čo k vyúčtovaniu potrebuješ.
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=479

    ešte pre upresnenie otázka: ide o vyúčtovanie jázd podnikateľa?
    Lebo ak zamestnanca, tak cesták kde si vyúčtuje aj stravné ak mu ho zamestnávateľ nezabezpečuje..... príp ďalšie záležitosti v náväznosti na pracovnú zmluvu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.