Zavrieť

Porady

Účtovanie spotreby PHM vozidla

Srdečne Vás všetkých zdravím a zároven sa ospravedlnujem, že sa budem pýtať k niečomu, čo sa tu už viackrát rozoberalo.
Určite pochopíte, že som nováčik, ale stále nerozumiem jednej veci - ak si zaradím vozidlo do firmy, budem ho odpisovať a spotrebu PHM účtujem ako priemerná spotreba /z TP/ krát prejdené km krát cena PHM podľa bloku.
Ak nezaradím vozidlo do firmy, je moje súkromné, používam v podnikaní a účtujem tak ako vyššie uvádzam, plus 6,20 krát prejazdené km. Samozrejme neodpisujem.
Rozumiem tomu správne, lebo už mám v tom chaos.
ˇˇDakujem za odpoved.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Rozumieš ttomu správne. Je to tak ako to píšeš.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Ak zaradíš motorové vozidlo do firmy uplatňuješ odpisovanie a spotrebu PHM, nie priemernú spotrebu ale skutočnú / bločky/. Pri nezaradení neodpisuješ a účtuješ 6,20/km + priemerná spotreba.
Treba pripomenúť, že v obidvoch prípadoch sa platí daň z MV.
0 0
anakonda anakonda

anakonda je offline (nepripojený) anakonda

velmi pekne dakujem za odpoved, ukludnili ste ma a aj usmernili. Prajem vsetko dobre.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Prosím Vás dá sa niekde na internete zistiť priemerná cena PHM po mesiacoch alebo ako sa to zisťuje?
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Ak sa používa súkromné auto na podnikanie ako sa zaučtuje výdavok: VOZD po mesiacoch (úbytok v pokladni) alebo jedným ID na konci roka (učtujem v Alfe) ale tabuľku na PHL som si urobila v excely.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

natkov Pozri príspevok
Ak sa používa súkromné auto na podnikanie ako sa zaučtuje výdavok: VOZD po mesiacoch (úbytok v pokladni) alebo jedným ID na konci roka (učtujem v Alfe) ale tabuľku na PHL som si urobila v excely.
Môže to byť jedným ID.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Neviem či to správne chápem ale vy účtujete výdaj za PHM len raz za rok? Nerobíte cesťáky mesačne?
0 0
palatinusova palatinusova

palatinusova je offline (nepripojený) palatinusova

Ja som na zapis a uctovanie jazd pouzila Alfu a neviem,, ci je to celkom spravne, ale presne som zadala spotrebu s TP, kde je len jeden udaj a program mi naratal v priemere vyssiu spotrebu, nakolko som zadavala jazdy v meste a kombinovane. Dufam, ze si mozem uplatnit vydavky v plnej vyske aj ked priemer v TP je volakych 7,3 a po uzavreti dennika jazd my vyslo cca 7,5. Ak spravne predpokladam, je to tim, ze v TP je len jedna hodnota.
Dana
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Netka Pozri príspevok
Neviem či to správne chápem ale vy účtujete výdaj za PHM len raz za rok? Nerobíte cesťáky mesačne?
Ja osobne mesačne spracujem jazdy súkromným MV a jeden krát do mesiaca spravím vyúčtovanie týchto jázd prostredníctvom cestovného príkazu a tento účtujem cez pokladňu výdaj a prevádzkovú réžiu .
0 0
Rian Rian

Rian je offline (nepripojený) Rian

Ak mam vozidlo zaradene do majetku firmy, mam moznost uctovat spotrebu PHM podla priemernej ceny a priemernej spotreby ? Resp. je mojou povinnostou mat zaevidovane blocky z tankovania ?
Ved kilometre mam zapisane v knihe jazd a niekde som tankovat musel ked som na aute chcel chodit.
Nie som platcom DPH, takze k DPH blocky nepotrebujem.

jamis Pozri príspevok
Ak zaradíš motorové vozidlo do firmy uplatňuješ odpisovanie a spotrebu PHM, nie priemernú spotrebu ale skutočnú / bločky/. Pri nezaradení neodpisuješ a účtuješ 6,20/km + priemerná spotreba.
Treba pripomenúť, že v obidvoch prípadoch sa platí daň z MV.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rian Pozri príspevok
Ak mam vozidlo zaradene do majetku firmy, mam moznost uctovat spotrebu PHM podla priemernej ceny a priemernej spotreby ? Resp. je mojou povinnostou mat zaevidovane blocky z tankovania ?
Ved kilometre mam zapisane v knihe jazd a niekde som tankovat musel ked som na aute chcel chodit.
Nie som platcom DPH, takze k DPH blocky nepotrebujem.
Pri firemnom aute nie je možnosť uplatňovať si paušálne náhrady za ubehnuté kilometre a spotrebované PHL. Účtuješ skutočné ankovanie na základe bločkov z ERP.
0 0
Rian Rian

Rian je offline (nepripojený) Rian

Nejde mi o pausalne nahrady ale ciste len o spotrebovane PHM. Ale blocky asi potrebujem tak ci tak.
Vdaka.
smith Pozri príspevok
Pri firemnom aute nie je možnosť uplatňovať si paušálne náhrady za ubehnuté kilometre a spotrebované PHL. Účtuješ skutočné ankovanie na základe bločkov z ERP.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Rian Pozri príspevok
Ak mam vozidlo zaradene do majetku firmy, mam moznost uctovat spotrebu PHM podla priemernej ceny a priemernej spotreby ? Resp. je mojou povinnostou mat zaevidovane blocky z tankovania ?
Ved kilometre mam zapisane v knihe jazd a niekde som tankovat musel ked som na aute chcel chodit.
Nie som platcom DPH, takze k DPH blocky nepotrebujem.
K tomu zvýraznenému - dá sa to povedať aj inak: nie je problém napísať potrebný počet km do knihy jázd a vypočítať spotrebu PHL; treba to aj preukázať; jazdy účelom a PHL ich nákupom, a to najmä pri vozidle zaradenom do OM, tu nestačí len kniha jázd, musia byť doklady o nákupe PHL a tie sa účtujú v peňažnom denníku.
0 0
mamullienka mamullienka

mamullienka je offline (nepripojený) mamullienka

liba2 Pozri príspevok
K tomu zvýraznenému - dá sa to povedať aj inak: nie je problém napísať potrebný počet km do knihy jázd a vypočítať spotrebu PHL; treba to aj preukázať; jazdy účelom a PHL ich nákupom, a to najmä pri vozidle zaradenom do OM, tu nestačí len kniha jázd, musia byť doklady o nákupe PHL a tie sa účtujú v peňažnom denníku.
Dobrý deň,

ja som tiež nováčik a chcela by som sa spýtať, že keď mám súkromné vozidlo,
stačí mi len kniha jázd?
Alebo potrebujem aj bločky o nákupe PHL?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mamullienka Pozri príspevok
Dobrý deň,

ja som tiež nováčik a chcela by som sa spýtať, že keď mám súkromné vozidlo,
stačí mi len kniha jázd?
Alebo potrebujem aj bločky o nákupe PHL?
Od 1.1.2008 sa musí preukázať cena PHL dokladom - teda doklad o nákupe PHL treba.
0 0
MataRV MataRV

MataRV je offline (nepripojený) MataRV

Neviem kam sa hodí moja otázka, skúsim tu, lebo túto tému mám rozčítanú kvôli autu. Poraďte mi prosím niekto, v technickom preukaze nemám žiadny údaj o spotrebe PHM. Dočítala som sa,že sa môže použiť údaj z iného TP, keď ide o podobné auto. Má niekto Renault scénic, r.v.1999, obsah valcov 1870cm3, 1,9 DTI. Strašne moc by ste mi pomohli. Vďaka.
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Môže si dať do výdavkov VOZD (rok 2007)?
1. Auto súkromné použivané v podnikaní: Zaplatenú daň z MV, dialničná známka, samozrejme vypočítaný paušál cez ID.
2. Auto v majetku firmy: Zaplatenú daň z MV, dialničná známka, PHL, leasing podľa prepočtu, súčiastky, opravy, umývanie auta ....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

natkov Pozri príspevok
Môže si dať do výdavkov VOZD (rok 2007)?
1. Auto súkromné použivané v podnikaní: Zaplatenú daň z MV, dialničná známka,
len dátumovo vzťahujúca sa ku konkrétnej PC
samozrejme vypočítaný paušál cez ID.
2. Auto v majetku firmy: Zaplatenú daň z MV, dialničná známka, PHL, leasing podľa prepočtu, súčiastky, opravy, umývanie auta ....
inak všetko áno
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

PC - pracovná cesta?
1. Ak si chce živnostník uplatniť diéty VOZD z prac. cesty musí si urobiť vyúčtovanie (cestovný príkaz) + viesť knihu jázd?
2. Ak si nechce uplatniť diéty VOZD a účtuje PHM stačí kniha jázd, alebo musí byť cestovný príkaz?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

natkov Pozri príspevok
PC - pracovná cesta?
1. Ak si chce živnostník uplatniť diéty VOZD z prac. cesty musí si urobiť vyúčtovanie (cestovný príkaz) + viesť knihu jázd?
2. Ak si nechce uplatniť diéty VOZD a účtuje PHM stačí kniha jázd, alebo musí byť cestovný príkaz?
Kniha jázd sa vedie pri vozidle zaradenom v obchodnom majetku.
Pri nezaradenom stačí evidencia jázd, napr. tlačivo ševt zadná strana vyúčtovanie PC (čo prvá strana je Cestovný príkaz), kde je možné vyúčtovať aj stravné a ubytovanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať