Zavrieť

Porady

Chyba vo výkaze majetku a záväzkv

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať mam jednu otázočku, z minulého roka som si našla chybu vo vykaze MaZ a to dlhod.hmot.majetok vtedy som si to nevšimla a podala a teraz neviem v papieroch som si to opravila aj našla chybu čo to spôsobilo/odpisy/no a teraz musim podať nový vykaz k roku 2006 a musí byť aj DP?z roku 2006, môžu byť s toho problémy.??Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mperhacova Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcela by som sa spýtať mam jednu otázočku, z minulého roka som si našla chybu vo vykaze MaZ a to dlhod.hmot.majetok vtedy som si to nevšimla a podala a teraz neviem v papieroch som si to opravila aj našla chybu čo to spôsobilo/odpisy/no a teraz musim podať nový vykaz k roku 2006 a musí byť aj DP?z roku 2006, môžu byť s toho problémy.??Vopred ďakujem
    Tá chyba ti ovplyvní aj základ dane? Píšeš, že chyba bola v odpisoch, do nákladov si zahrnula odpisy, len vo výkaze majetku si to zabudla odrátať?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mperhacova Pozri príspevok
    nie ja som tam zahrnula odpisy za ten rok 2006 a tam malo byť zostatkova cena majetku
    Ak dobre chápem, tak vo výkaze o majetku a záväzkov namiesto zostatkovej hodnoty majetku si uviedla ročný odpis, a v účtovníctve odpisy boli riadne účtované.
    V tom prípade urob nový výkaz o majetku a záväzkov a podaj na DÚ. Sankcie by z toho nemali byť, nakoľko daňová povinnosť sa nemenila. Ide o to aby si mala správne počiatočné stavy k 1.1.2007, a to musí naväzovať na výkaz MaZ z r.2006.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Veď som poradil.

    15Mária je offline (nepripojený) 15Mária

    15Mária
    Prosím poraďte, tiež musím opraviť výkazy majetku za roky 2005
    a 2006. Predchádzajúca účtovníčka v riadku tovar uviedla predajnú cenu aj s DPH. Ak opravujem len výkaz majetku musím podať znova aj výkaz príjmov a daňové priznanie? Tie sa mi nemenili. Alebo by som mala k opraveného výkazu napísať sprievodný list? Budem zaškrtávať na výkaze spôsob podania
    opakované? Ďakujem

    Chyba vo výkaze majetku a záväzkv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.