Zavrieť

Porady

Katastrofa!! Voda v kotolni.

Milí poraďáci! Vytiekla mi voda z plynového kotla.Servis príde zajtra.Viete mi niekto poradiť, čo to môže byť za závadu? A koľko ma to bude približne stáť?
Kotol je 10ročný TERMOGAS EKO stacionárny.
Už vopred vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katmen je offline (nepripojený) katmen

    katmen
    s velkou pravdepodobnostou ide o nejaku netesnost alebo prehrdzavenie, myslim, ze cena opravy bude v tisicoch, odporucam este pred vykonanim opravy sa spytat opravara na cenu opravy a podla ceny sa rozhodnut ci radsej nevymenit kotol, kedze v blizkej buducnosti bude nutny audit kotlov podla legislativy eu a tiez z dovodu lepsej ucinnosti novych modelov a zvysovanie ceny plynu a ze bude teuro

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Ďakujem,to si ma velmi nepotešil.Ten objednaný servisák ešte neprišiel.

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Nesúhlasím celkom s Katmenom. Ono sa dosť ťažko určuje takto nadiaľku príčina úniku vody z kotla, pretože môže to byť prehrdzavenie, ale tiež to môže byť netesnosť vypúšťacieho kohúta, čo je 100-korunová záležitosť, prípadne netesnosť akéhokoľvek spoja, ktorý treba dotiahnuť alebo vymeniť tesnenie, takže nemusíš hned prepadať panike. Jedno je pravda, že nové kotly majú neporovnateľne lepšiu účinnosť, laicky povedané - prekúriš menej peňazí. A čo sa týka tzv. nutného auditu, teda povinnej kontroly kotlov, táto sa týka len kotlov nad 20 kW, takže pokiaľ máš kotol s nižším výkonom, tak sa ťa to netýka. A keď už ide o to, tak doteraz nevydalo ministerstvo hospodárstva vykonávaciu vyhlášku, podľa ktorej majú byť školení budúci kontrolóri

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Profesor,ďakujem ti za názor.Do dneška som nezohnala servis. Ten zo soboty,čo slúbil v pondelok príjsť ,nedvíha telefon,ďalší nieje doma a tretí nemá týždeň servis.technika.

    Prosím vás Poraďáci v okr.Levice, nemáte na niekoho kontakt? Som z toho už na nervy. Ďakujem.

    Katastrofa!! Voda v kotolni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.