Zavrieť

Porady

Vedenie jednoduchého účtovníctva

Prajem pekný deň všetkým,

Známy ma poprosil o spracovanie JU za rok 2007. Minulý rok mu to robila sukromná firma. Pri prezretí peňažného denníka za minulý rok som prišla na to, že vôbec nebola vedená v PD banka, hoci boli priložené bankové výpisy. Všetky úhrady pohľadávok boli urobené do pokladne hoci v skutočnosti bola úhrada usktutočnená na účet. Bol vystavený pr. doklad a k tomu pripnutá FA. Rovnako vôbec neboli zúčtované bankové poplatky.
S takýmto postupom som sa ešte nestretla.Môžete sa k tomu vyjadriť?
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Ellinka Pozri príspevok
    Prajem pekný deň všetkým,

    Známy ma poprosil o spracovanie JU za rok 2007. Minulý rok mu to robila sukromná firma. Pri prezretí peňažného denníka za minulý rok som prišla na to, že vôbec nebola vedená v PD banka, hoci boli priložené bankové výpisy. Všetky úhrady pohľadávok boli urobené do pokladne hoci v skutočnosti bola úhrada usktutočnená na účet. Bol vystavený pr. doklad a k tomu pripnutá FA. Rovnako vôbec neboli zúčtované bankové poplatky.
    S takýmto postupom som sa ešte nestretla.Môžete sa k tomu vyjadriť?
    Ď.
    Nuž to budú vyložene "súkromné postupy účtovania".

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ellinka Pozri príspevok
    Prajem pekný deň všetkým,

    Známy ma poprosil o spracovanie JU za rok 2007. Minulý rok mu to robila sukromná firma. Pri prezretí peňažného denníka za minulý rok som prišla na to, že vôbec nebola vedená v PD banka, hoci boli priložené bankové výpisy. Všetky úhrady pohľadávok boli urobené do pokladne hoci v skutočnosti bola úhrada usktutočnená na účet. Bol vystavený pr. doklad a k tomu pripnutá FA. Rovnako vôbec neboli zúčtované bankové poplatky.
    S takýmto postupom som sa ešte nestretla.Môžete sa k tomu vyjadriť?
    Ď.
    Nepoužíval súkromný účet pre účely podnikania a preto to účtovali týmto spôsobom?

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Tie úhrady do pokladne by sa ešte dali chápať ak by boli tie úhrady prijímané na súkromný účet a podnikateľ by si ich prevádzal výberom zo súkr.účtu do pokladne. A bank.poplatky zo súkr.účtu teda nie sú daň.výdajom. Ale mal by mať v tom prípade založený aj podnikateľský účet, kde sa všetky pohyby účtovali v PD.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ellinka Pozri príspevok
    Prajem pekný deň všetkým,

    Známy ma poprosil o spracovanie JU za rok 2007. Minulý rok mu to robila sukromná firma. Pri prezretí peňažného denníka za minulý rok som prišla na to, že vôbec nebola vedená v PD banka, hoci boli priložené bankové výpisy. Všetky úhrady pohľadávok boli urobené do pokladne hoci v skutočnosti bola úhrada usktutočnená na účet. Bol vystavený pr. doklad a k tomu pripnutá FA. Rovnako vôbec neboli zúčtované bankové poplatky.
    S takýmto postupom som sa ešte nestretla.Môžete sa k tomu vyjadriť?
    Ď.
    Spracuj mu JÚ za rok 2007 . Minuloročný bordel nech si rieši s tým, kto ho urobil a dostal za to zaplatené .

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    No ale si musí nahrať tie fa z roku 2OO6 do evidencií, lebo potom ich nijako nespáruje. A ak jej odovzdali aj výkaz o záväzkoch a pohľadávkach a sú tam, tak ich musí duplom nahrať.

    Ellinka je offline (nepripojený) Ellinka

    Ellinka
    Podľa mojich informácií ide o podnikateľský účet v CZK. Na výpisoch z banky za rok 2006 sú všetky ban. poplatky prepočítané kurzom NBS. Prečo to potom prepočítavala, keď ich neúčtovala?
    Ďakujem. Pekný deň.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... a vo finále zistíme, že mu vznikla stála prevádzkareň v ČR a mal byť pre daň z príjmov registrovaný aj v ČR .
    .... a možno aj bol, viedol české účto, ktoré bolo takýmto spôsobom prenesené do slovenského .
    Naposledy upravil Johanka : 24.02.08 at 14:06

    Vedenie jednoduchého účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.