Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo

V januári sme si u jednej firmy objednali sieťky na okná. Táto firma nám vystavila v januári zmluvu o dielo a tiež v januári sme zaplatili zálohu 1000,- Sk. Sieťky nám boli dodané až vo februári, kedy sme aj doplatili zvyšok. Doklady, ktoré mám sú vlastne len príjmový PD vystavený na zálohu a zmluva o dielo. Môžem na základe týchto dokladov zaúčtovať výdavok na tieto sieťky? Nemala mi táto firma vystaviť k týmto platbám faktúry? Je zmluva o dielo daňovým dokladom? Nesedia mi tam ale potom dátumy. Zmluva uzavretá 24.01.08, záloha zaplatená 29.01.08 a doplatok až vo februári, pri preberaní tovaru.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Deni Pozri príspevok
    V januári sme si u jednej firmy objednali sieťky na okná. Táto firma nám vystavila v januári zmluvu o dielo a tiež v januári sme zaplatili zálohu 1000,- Sk. Sieťky nám boli dodané až vo februári, kedy sme aj doplatili zvyšok. Doklady, ktoré mám sú vlastne len príjmový PD vystavený na zálohu a zmluva o dielo. Môžem na základe týchto dokladov zaúčtovať výdavok na tieto sieťky? Nemala mi táto firma vystaviť k týmto platbám faktúry? Je zmluva o dielo daňovým dokladom? Nesedia mi tam ale potom dátumy. Zmluva uzavretá 24.01.08, záloha zaplatená 29.01.08 a doplatok až vo februári, pri preberaní tovaru.
    Účtovanie.
    Zmluva odielo 501,343/379 zo dňa podpisu
    Záloha - čiastočná úhrada 379/211 deň platby
    Doplatok 379/211,221


    PRepáčte nevšimol som si, že sme v JÚ.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.02.08 at 13:09

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Ja účtujem v jednoduchom účtovníctve, takže toto mi nepomohlo, ale aj tak ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V JÚ je princíp rovnaký.

    Zmluva odielo, zaevidovať do ostatných záväzkov.
    Záloha - čiastočná úhrada, ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.
    Doplatok - výdavok ovplyvňujúci základ dane. A na konci roka ako uzávierková nepeňažná operácia preúčtovanie zálohy z výdavkov neovpl. základ dane do výdavkov ovplyv. zákl.dane.

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    A neúčtujú sa zálohy už rovno do nákladov, ale bez DPH a do 15 dní je firma povinná vystaviť faktúru aj s rozpisom DPH? Či pri zmluve o dielo to neplatí? A DPH si teda uplatním už v januári, kedy bola zmluva o dielo uzatvorená?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Deni Pozri príspevok
    A neúčtujú sa zálohy už rovno do nákladov, ale bez DPH a do 15 dní je firma povinná vystaviť faktúru aj s rozpisom DPH? Či pri zmluve o dielo to neplatí? A DPH si teda uplatním už v januári, kedy bola zmluva o dielo uzatvorená?
    Ak zmluva o dielo splňa podmienky § 71 zákona o DPH, tak dokladom na uplatnenie DPH je samotná zmluva.

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Takže zaúčtujem do záväzkov v januári, kedy uplatním aj odpočet DPH a tie platby tak ako je už uvedené vyššie?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ÁNo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.