Zavrieť

Porady

Aká zmluva na obchodný prípad?

Zdravím Vás, poraďáci!
Potrebujem poradiť v nasledovnej veci:
Sme obchodná firma a máme rozpracovaný obchodný prípad, kedy inej firme budeme dodávať tovar vyrobený na zákazku u nášho dodávateľa. Nakoľko sa jedná o obchodný prípad značnej hodnote (niekoľko mil. Sk), chce náš zákazník vidieť výrobu tovaru, ktorý u nám plánuje objednať. Ako môžeme zabrániť tomu, aby sa náš budúci zákazník neobrátil s objednávkou priamo na nášho dodávateľa v prípade, že ho tam sami privedieme? Je vhodné uzavrieť Zmluvu o budúcej zmluve, prípadne inú zmluvu? Alebo?
Ďakujem vopred za Vaše rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    profesor Pozri príspevok
    Zdravím Vás, poraďáci!
    Potrebujem poradiť v nasledovnej veci:
    Sme obchodná firma a máme rozpracovaný obchodný prípad, kedy inej firme budeme dodávať tovar vyrobený na zákazku u nášho dodávateľa. Nakoľko sa jedná o obchodný prípad značnej hodnote (niekoľko mil. Sk), chce náš zákazník vidieť výrobu tovaru, ktorý u nám plánuje objednať. Ako môžeme zabrániť tomu, aby sa náš budúci zákazník neobrátil s objednávkou priamo na nášho dodávateľa v prípade, že ho tam sami privedieme? Je vhodné uzavrieť Zmluvu o budúcej zmluve, prípadne inú zmluvu? Alebo?
    Ďakujem vopred za Vaše rady!
    A vie Váš odberateľ o tom, že mu dodávku budete realizovať prostredníctvom subdodávky? Podľa môjho názoru ste skôr sprostredkovatelia.

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Danila Pozri príspevok
    A vie Váš odberateľ o tom, že mu dodávku budete realizovať prostredníctvom subdodávky? Podľa môjho názoru ste skôr sprostredkovatelia.
    Samozrejme, že o tom vie. A vie aj, že to chceme dať vyhotoviť pre neho na zákazku.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    profesor Pozri príspevok
    Samozrejme, že o tom vie. A vie aj, že to chceme dať vyhotoviť pre neho na zákazku.
    No veď ja nič, ja len tak. No a preto chce vidieť odberateľ výrobu aby sa skontaktoval s dodávateľom . Veď ja by som tiež vyslala obchodnú špionáž, že prečo Ty a nie rovno oni. Podľa môjho názoru s Tebou ani predbežnú zmluvu neuzatvoria.Veď rátať vedia a určite sa neprerátajú.

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Danila Pozri príspevok
    No veď ja nič, ja len tak. No a preto chce vidieť odberateľ výrobu aby sa skontaktoval s dodávateľom . Veď ja by som tiež vyslala obchodnú špionáž, že prečo Ty a nie rovno oni. Podľa môjho názoru s Tebou ani predbežnú zmluvu neuzatvoria.Veď rátať vedia a určite sa neprerátajú.
    Možno si dobrá ekonómka, ale obchodníčka nie si :-)

    pravnicka je offline (nepripojený) pravnicka

    pravnicka
    Obchodný zakonnik upravuje zmluvu o dielo v § 536-565.
    každý podnikateľ má právo na svoje výrobné tajomstvo a obchodné tajmostvo. A bohúžiaľ, dnes je taká dobá, že ktokoľvek by mohol zneužiť informácie o výrobe produktov.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    profesor Pozri príspevok
    Možno si dobrá ekonómka, ale obchodníčka nie si :-)
    Veď sa na mňa nehnevaj, ja som len čítala medzi riadkami.....

    profesor je offline (nepripojený) profesor

    profesor
    Danila Pozri príspevok
    Veď sa na mňa nehnevaj, ja som len čítala medzi riadkami.....

    Veď ja sa nehnevám , ale práve že sú obchodníci a "obchodníci" a kvôli tým druhým treba potom robiť rôzne zábezpeky.

    Aká zmluva na obchodný prípad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.