Zavrieť

Porady

Dobrobis alebo minusova FA

Ahojte

mam otazku:
v roku 2007 decembri sme vystavili zalohovu FA na 20% ,a po zaplatení sme vystalili FA na 20% tiez v roku 2007.
Je to tovar ktory pride IIQ2008.DPH sme odviedli v IVQ2007.
A teraz mám vystavit dobropis alebo minusovu FA na tých 20%?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    a prečo by si to robila?

    v 2Q/2008 vystavíš vyúčtovaciu fa na ktorej priamo odrátaš už uhradenú zálohu a s ktorej si už odviedla DPH v 12/07.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím o radu:
    v 12/07 sme vystavili ZF, ktorá bola aj zaplatená v 12/07 na základe čoho sme vystavili potom Vyúčtovaciu FA - teda aj DPH bola odbedená za 12/07.
    Ale - v 02/08 nám odberateľ povedal, že jeho zákazník nechce danú vec to znamená, že by sme mu mali tú platbu vrátiť.
    - Mám vystaviť teraz v 02/08 nejaký DOBROPIS na tú sumu(zálohovú platbu)a danú DPH si teraz v 02/08 uplatniť????????

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Maxinka Pozri príspevok
    Prosím o radu:
    v 12/07 sme vystavili ZF, ktorá bola aj zaplatená v 12/07 na základe čoho sme vystavili potom Vyúčtovaciu FA - teda aj DPH bola odbedená za 12/07.
    Ale - v 02/08 nám odberateľ povedal, že jeho zákazník nechce danú vec to znamená, že by sme mu mali tú platbu vrátiť.
    - Mám vystaviť teraz v 02/08 nejaký DOBROPIS na tú sumu(zálohovú platbu)a danú DPH si teraz v 02/08 uplatniť????????
    Áno vystavíš dobropis na uvedenú sumu a DPH si uplatníš

    Dobrobis alebo minusova FA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.