Zavrieť

Porady

Účtovanie nákladov správcu konkurznej podstaty

Poprosila by som o radu. Prebrala som účtovníctvo firmy v konkurze - podvojné účtovníctvo. Doteraz účtované roky účtovala moja predchodkyňa tak, že náklady na odmenu správcu, vrátane jeho výdavkov boli vo firme v konkurze účtované na zálohách. V podstate od začiatku konkurzu sú všetky výdavky konkurzného správcu len na zálohách. Mám to chápať tak, že po ukončení konkurzu a po schválení záverečnej správy súdom, kde súd schváli aj výdavky, sa potom tie zálohy zúčtujú do nákladov? Ale akých, ak je konkurz ukončený po 5 rokoch. Do nedaňových? Je to správne? Odpoveď potrebujem do zajtra. Vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    torra je offline (nepripojený) torra

    torra
    Antonia1, musím Ti takto odpovedať, lebo ma nepustí na súkromnú poštu. Keďže som všetko mala na zálohách a bolo potrebné zaťažiť príslušné účtovné obdobie odmenou správcu, účtovalal som to ako rezervy, čiže 532 odmeny oproti 4xx (dlhodobé rzervy) teraz si nempamatám účet. Keď bude konkurz ukončený a v záverečnej správe bude vyúčtovanie potvrdené, zúčtuje 4xx/314. Dúfam, že túto správu dostaneš.

    torra je offline (nepripojený) torra

    torra
    Nerozumela som prečo na účte 378 ako pohľadávku, pohľadávka znamená, že očakávaš, že Tie niečo niekto zaplatí. Alebo to bola pohľadávka z vyplatenej zálohy? Osobne si myslím, že do daňových nákladov možeš dať len náklady týkajúce sa príslušného účtovnéhoobdobia, čo zanmená, že len ten doplatok. Ja som to preto riešila rezervami v príslušnom období. Jedeň daňový poradca sa vyjadril, že všetky náklady správcu sú nedaňové a zvyšok daňových poreadcov povedal, že sú daňovo uznané. Je to v tom asi trochu guláš. Celú legislatívu som pozrela a nikde som nenašla, že yb sa náklady spávcu nemohli účtovať do nákladov. Ahoj

    Účtovanie nákladov správcu konkurznej podstaty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.