Zavrieť

Porady

rozdelenie zisku

Za rok 2007 nám vyšiel čistý zisk po zdanení napr. 10 tis. Zo zisku by sme chceli dať odmeny členom dozornej rady a príspevok do SF. Zvyšok preúčtovať ako nerozdelený zisk. Má to potom vplyv ešte na rok 2007, alebo už na rok 2008? Neviem či to zaúčtovať ešte do minulého roka, alebo ako. Nemám s tým žiadne skúsenosti. Je to potom daňovým výdavkom, alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zpaul Pozri príspevok
    Za rok 2007 nám vyšiel čistý zisk po zdanení napr. 10 tis. Zo zisku by sme chceli dať odmeny členom dozornej rady a príspevok do SF. Zvyšok preúčtovať ako nerozdelený zisk. Má to potom vplyv ešte na rok 2007, alebo už na rok 2008? Neviem či to zaúčtovať ešte do minulého roka, alebo ako. Nemám s tým žiadne skúsenosti. Je to potom daňovým výdavkom, alebo nie?
    Zisk po zdanení rozdeľujeme až v nasledujúcom účtovnom období, takže za rok 2007 v roku 2008 podľa schválenia VZ.Rozdelenie zisku nie je daňovým výdavkom.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    zpaul Pozri príspevok
    Za rok 2007 nám vyšiel čistý zisk po zdanení napr. 10 tis. Zo zisku by sme chceli dať odmeny členom dozornej rady a príspevok do SF. Zvyšok preúčtovať ako nerozdelený zisk. Má to potom vplyv ešte na rok 2007, alebo už na rok 2008? Neviem či to zaúčtovať ešte do minulého roka, alebo ako. Nemám s tým žiadne skúsenosti. Je to potom daňovým výdavkom, alebo nie?
    Čistý zisk po zdanení v roku 2007 ostane na účte 431.
    V roku 2008 ho máte v PS na učte 431.
    Po rozhodnutí orgánu o rozdelení HV mate doklad, a tak ako sa rozhodli, tak zaučtujete . Všetko až v roku 2008.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nezabudnúť na prídel do rezervného fondu, ak nie je ešte vo výške štanovenej zákonom.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Idem po porýkrát rozdeliť zisk. Rozdeľujem teda čistý zisk /po zdanení/. Napr. k 31.12.2007 mi vyšiel zisk 372002,--, daň mi ale vyšla 21500 Sk, lebo som si odpočítavala straty min.období a nejaké pripoč. položky. Rozdeľujem teda 372002 - 21500, vyjde mi350502 takto: 267000 na stratu z min.období, 16800 do Rez.fondu a 66702 môžem vyplatiť spoločníkovi? Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM Pozri príspevok
    Idem po porýkrát rozdeliť zisk. Rozdeľujem teda čistý zisk /po zdanení/. Napr. k 31.12.2007 mi vyšiel zisk 372002,--, daň mi ale vyšla 21500 Sk, lebo som si odpočítavala straty min.období a nejaké pripoč. položky. Rozdeľujem teda 372002 - 21500, vyjde mi350502 takto: 267000 na stratu z min.období, 16800 do Rez.fondu a 66702 môžem vyplatiť spoločníkovi? Ďakujem.
    AK o takomto rozdelení rozhodlo VZ, tak áno. Zvyšok si môžu rozdeliť spoločníci.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Čiže pochopila som správne: účtovný zisk k 31.12. mínus daň zo zisku = zisk k prerozdeleniu.

    Ďakujem. VZ je u nás len formalitka, spoločníci chcú niečo napísať, tak som si nebola istá.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    JDM Pozri príspevok
    Idem po porýkrát rozdeliť zisk. Rozdeľujem teda čistý zisk /po zdanení/. Napr. k 31.12.2007 mi vyšiel zisk 372.002,--, daň mi ale vyšla 21500 Sk, lebo som si odpočítavala straty min.období a nejaké pripoč. položky.
    Neuvádzaš dôležitý moment, že si daň ešte v r.2007 ako posledný doklad aj zaúčtovala. Teda otvorením účtovných kníh 1.1.08 máš na účte 431-hosp.výsledok v schvaľovacom konaní počiatočný zostatok 350.502 Sk, čo je čistý zisk. (tie čísla nie sú rovnaké, tak si to ešte raz pozri).

    Rozdeľujem teda 372002 - 21500, vyjde mi 350502 takto: 267000 na stratu z min.období, 16800 do Rez.fondu a 66702 môžem vyplatiť spoločníkovi? Ďakujem.
    JDM Pozri príspevok
    Čiže pochopila som správne: účtovný zisk k 31.12. mínus daň zo zisku = zisk k prerozdeleniu. = čistý zisk na rozdelenie valným zhromaždením.

    Ďakujem. VZ je u nás len formalitka, spoločníci chcú niečo napísať, tak som si nebola istá.
    Valné zhromaždenie schváli účtovnú závierku, a VZ rozhodne o rozdelení zisku , a tiež o výške podielu na zisku, ktorý sa vyplatí spoločníkom. Ako podklad na zaúčtovanie dostaneš kópiu záznamu z VZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.