Zavrieť

Porady

rezerva na náklady zo služieb nájmu

Ahojte milí poraďáci,
chcem sa opýtať, ako môžem zaúčtovať do roku 2007 náklady za služby spojené s nájmom predajne (napríklad energie, vodné, upratovanie, deratizácia), ktoré nám prenajímatel fakturuje zároveň s nájmom zálohovo a potom ich vyúčtuje vždy až niekedy v auguste nasledujúceho roku.
Čiatky mám zúčtované na 314.... Môžem zúčtovať do nákladov 548/323. A ešte. Je to daňovo uznané v roku 2007?. Ďakujem všetkým za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juditka je offline (nepripojený) Juditka

    Juditka
    Juditka Pozri príspevok
    Ahojte milí poraďáci,
    chcem sa opýtať, ako môžem zaúčtovať do roku 2007 náklady za služby spojené s nájmom predajne (napríklad energie, vodné, upratovanie, deratizácia), ktoré nám prenajímatel fakturuje zároveň s nájmom zálohovo a potom ich vyúčtuje vždy až niekedy v auguste nasledujúceho roku.
    Čiatky mám zúčtované na 314.... Môžem zúčtovať do nákladov 548/323. A ešte. Je to daňovo uznané v roku 2007?. Ďakujem všetkým za radu
    prosím kto mi odpovie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Juditka Pozri príspevok
    prosím kto mi odpovie?
    Ak vieš presnú výšku tak použi 518/326- nevyfakturované dodávky, ak nevieš tak 518/ 323.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zaúčtuješ 518/326 ako nevyfakturované dodávky. A v r. 2008 to vysporiadaš nasledovným zápisom: 326,343/321 a zápočet zálohy 321/314.

    rezerva na náklady zo služieb nájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.