Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti

Manžel 5.1.2007 prerušil živnosť na pol roka, ktorú v januári 2008 zrušil. Z tejto živnosti nemal v roku 2007 žiadne príjmy len výdavky / do soc.poist, zdrav. poist/. Medzitým si založil 19.3.2007 novú živnosť s iným predmetom podnikania /aj keď s rovnakým IČOm/. Ako treba postupovať? treba viesť všetky účtovné knihy zvlášť pre každú živnosť alebo ako? Používal stále ten istý podnikateľský účet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dareckova Pozri príspevok
    Manžel 5.1.2007 prerušil živnosť na pol roka, ktorú v januári 2008 zrušil. Z tejto živnosti nemal v roku 2007 žiadne príjmy len výdavky / do soc.poist, zdrav. poist/. Medzitým si založil 19.3.2007 novú živnosť s iným predmetom podnikania /aj keď s rovnakým IČOm/. Ako treba postupovať? treba viesť všetky účtovné knihy zvlášť pre každú živnosť alebo ako? Používal stále ten istý podnikateľský účet

    I napriek tomu , že bude mať viac predmetov činnosti a viac živnostenských listov , účtovnícvo vediete len jedno .V prípade podnikateľského účtu , tento používa taktiež na obe činnosti .
    Naposledy upravil Zita5 : 27.02.08 at 12:07 Dôvod: Vymazanie znení Zákona o účtovníctve a Postupov účtovania JU.

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    Prosím Vás, ak si podnikateľ preruší živnosť na pol roka a počas prerušenia živnosti mu však naďalej chodia faktúry za mobil ( fa sú vystavené na neho ako na podnikateľa ) môže si uplatniť tieto výdavky ? Ide o to, že aj počas prerušenia podnikania využíval mobil na vybavovanie vecí, ktoré ešte súviseli s podnikaním.

    zuzanka76 je offline (nepripojený) zuzanka76

    zuzanka76
    Určite si nesmie počas prerušenia živnosti uplatniť žiadne výdavky (ani odvody platené za kalendárny mesiac kedy podnikal, ale splatné v nasledujúcom mesiaci). Inak je to s príjmom - ak mu bol počas prerušenia vyplatený nejaký príjem z podnikania, ten musí zdaniť.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    zuzanka76 Pozri príspevok
    Určite si nesmie počas prerušenia živnosti uplatniť žiadne výdavky (ani odvody platené za kalendárny mesiac kedy podnikal, ale splatné v nasledujúcom mesiaci).
    Nevidím dôvod, prečo by si nemal uplatniť odvody počas prerušenia živnosti, ktoré súvisia s podnikaním a sú splatné v čase prerušenia. Tieto výdavky sú podľa mňa daňovo uznateľným výdavkom.

    Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

    Vanesa34
    Dobrý deň. Presne na tento problém som dnes narazila.SZČO pozastavil živnosť 1.11.2007 a odvod do SP zaplatený 12.11 2007. Má paušálne výdavky. Je to daňovo uznaný výdavok? Ďakujem.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Vanesa34 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Presne na tento problém som dnes narazila.SZČO pozastavil živnosť 1.11.2007 a odvod do SP zaplatený 12.11 2007. Má paušálne výdavky. Je to daňovo uznaný výdavok? Ďakujem.
    U mňa áno veď odvod zaplatený dňa 12. 11. 2007 platil zrejme za mesiac 10/2007
    Naposledy upravil ZDENIELA : 12.03.08 at 06:52

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Vanesa34 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Presne na tento problém som dnes narazila.SZČO pozastavil živnosť 1.11.2007 a odvod do SP zaplatený 12.11 2007. Má paušálne výdavky. Je to daňovo uznaný výdavok? Ďakujem.
    Už zo samotnej logiky veci vyplýva, že je to daňovo uznateľný výdavok. Platba sa vzťahuje k mesiacu október, kedy bol daňovník z titulu SZČO povinne poistený.

    prerušenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.