Zavrieť

Porady

potreba euromincí - 1.1.-16.1.2009

Prosím o radu ako čo najpresnejšie určiť potrebu euromincí na požadované obdobie. Máte niekto neaký kľúč, ktorý sa osvedčil? Naša tržba je
cca 100.000,- Sk denne - 5 x do týždňa.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Tu si vypočítaš, podľa svojich kritérií, koľko budeš potrebovať eur. Ja som bola včera v banke a tam si to len zapísali, aby vedeli koľko si majú zabezpečiť eur na ten dátum. Nebolo treba podpisovať žiadnu zmluvu ani sa zaviazať, že si kúpiť toľko a toľko eur. Bola to len čisto informácia pre banku.

    http://www.euromena.sk/9728/1611s972...4ab5cc776fa21e
    ahoj, podobne, no nezabudni ze ludia si budu pravdepodobne u vas tie peniaze zamienat, a ty budes musiet vydavat len v eurach

    zaja je offline (nepripojený) zaja

    zaja
    Viem že všetky drobné čo nájdu budú chodiť míňať - rozmieňať do obchodov (ešte že nie sme potraviny).
    Pokladníkov asi bude pár dní riadne bolieť hlava.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    a.palenikova Pozri príspevok
    ahoj, podobne, no nezabudni ze ludia si budu pravdepodobne u vas tie peniaze zamienat, a ty budes musiet vydavat len v eurach
    Ja píšem o situácií, ktorá je teraz....že teraz netreba nič. Samozrejme, pred začiatkom roka 2009 si tú potrebu euromincí musí zabezpečiť každý podnikateľ na vydávanie podľa svojich potrieb. V banke mi len povedali, že stačí, keď si to potrebné množstvo zabezpečím koncom decembra alebo priebežne začiatkom januára. Moja banka sídli hneď vedľa môjho obchodu , takže s výmenou nebudem mať problém. Ide o to, že banka musí rátať s mojou potrebou euromincí, ktorú som jej teraz nahlásila.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    zaja Pozri príspevok
    Viem že všetky drobné čo nájdu budú chodiť míňať - rozmieňať do obchodov (ešte že nie sme potraviny).
    Pokladníkov asi bude pár dní riadne bolieť hlava.
    Súhlasím, len po vianočných sviatkoch ich až tak veľa mať nebudú . Ja predpokladám, že veľa ľudí bude platiť platobnými kartami, lebo budú mať v prepočítavaní a počítaní hokej. Už sa "teším" na tie ťažké peňaženky od euromincí.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ja by som ten humbuk okolo eura chápal ak by sa zavádzala dnes neexistujúca mena ale veď euro je a bude voľne dostupné, celý ten prechod je čudný, nikto nevysvetlil prečo my prechádzame na euro a nielen ostatní z V4 nejdú ale ani krajiny ako Dánsko a Švédsko, o VB ani nehovorím .

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    bepo Pozri príspevok
    Ja by som ten humbuk okolo eura chápal ak by sa zavádzala dnes neexistujúca mena ale veď euro je a bude voľne dostupné, celý ten prechod je čudný, nikto nevysvetlil prečo my prechádzame na euro a nielen ostatní z V4 nejdú ale ani krajiny ako Dánsko a Švédsko, o VB ani nehovorím .
    Lebo to vláda chce, ale či to chcú aj občania??? to už nikoho nezaujíma. Určite by bolo výhodnejšie prejsť na EURO o niekoľko rokov, veď teraz sa znehodnotia úspory, dôchodky, všetko. O pár rokov ten kurz by mohol byť aj na úrovni 25,00 Skk=1 Euro a bolo by to lepšie. Neviem prečo musíme byť všade prvý? Tie krajiny, ktoré neprechádzajú asi to spočítali čo stratia, u nás to nemá kto.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Lebo to vláda chce, ale či to chcú aj občania??? to už nikoho nezaujíma. Určite by bolo výhodnejšie prejsť na EURO o niekoľko rokov, veď teraz sa znehodnotia úspory, dôchodky, všetko. O pár rokov ten kurz by mohol byť aj na úrovni 25,00 Skk=1 Euro a bolo by to lepšie. Neviem prečo musíme byť všade prvý? Tie krajiny, ktoré neprechádzajú asi to spočítali čo stratia, u nás to nemá kto.
    Úplne s Tebou súhlasím a myslím že aj viacerí občania SR by súhlasili. Naozaj by bolo dobré počkať ešte pár rokov na prechod na EURO. Veď predsa nám níč neujde.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    jess Pozri príspevok
    Tu si vypočítaš, podľa svojich kritérií, koľko budeš potrebovať eur. Ja som bola včera v banke a tam si to len zapísali, aby vedeli koľko si majú zabezpečiť eur na ten dátum. Nebolo treba podpisovať žiadnu zmluvu ani sa zaviazať, že si kúpiť toľko a toľko eur. Bola to len čisto informácia pre banku.

    http://www.euromena.sk/9728/1611s972...4ab5cc776fa21e
    Rozumiem tomu správne, že ak nejde o obchodnú spoločnosť /ktorá "vydáva" Euro klientom/, úhrady sú cez b.ú., hotovostné platby sú na nákup materiálu, nemusí sa predzásobiť?
    Ale hneď ma aj napadá, že hotovostné výplaty budeme musieť dať v Euro za január 09?

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Petra29 Pozri príspevok
    Rozumiem tomu správne, že ak nejde o obchodnú spoločnosť /ktorá "vydáva" Euro klientom/, úhrady sú cez b.ú., hotovostné platby sú na nákup materiálu, nemusí sa predzásobiť?
    Ale hneď ma aj napadá, že hotovostné výplaty budeme musieť dať v Euro za január 09?
    Ja predpokladám, že aj najväčší odporcovia kreditných kariet od januára 2009 zmenia svoje stanovisko a radšej budú chcieť výplatu na účet a platiť všade kreditkou, však najmenšia Eurobankovka je 5 EUR (cca 165,- Skk).

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Ja predpokladám, že aj najväčší odporcovia kreditných kariet od januára 2009 zmenia svoje stanovisko a radšej budú chcieť výplatu na účet a platiť všade kreditkou, však najmenšia Eurobankovka je 5 EUR (cca 165,- Skk).
    ale budú igelitkármi s kopou mincí po výplate

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.