Zavrieť

Porady

II. dôchodkový pilier

Rada by som sa dozvedela názor na "II. dôchod. pilier" od tých, ktorí sú presvedčení, že do toho aspoň trochu vidia.
Model:
45 rokov /pri vstupe/
hrubý príjem -15 000 Sk mesačne
-20 000 Sk mesačne
-30 000 Sk mesačne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    VASABI Pozri príspevok
    Rada by som sa dozvedela názor na "II. dôchod. pilier" od tých, ktorí sú presvedčení, že do toho aspoň trochu vidia.
    Model:
    45 rokov /pri vstupe/
    hrubý príjem -15 000 Sk mesačne
    -20 000 Sk mesačne
    -30 000 Sk mesačne
    Skôr než zadáš otázku, skús sa pozrieť v starších témach, či už taká téma neexistuje...:

    http://www.porada.sk/t68625-vstupit-...i-piliera.html

    simpurka je offline (nepripojený) simpurka

    simpurka
    relativne ano.. podmiekou je sporenie 15 rokov. a ked by som sa v tvojom pripade mala rozhodnut medzi tym davat svoje peniaze do socialky alebo kde si mozem sporit na svojom sukromnou dochodkovom ucte tak sa rozhodnem pre tu prvu moznost.
    ano fico a tomanova nataraju hocico len aby dostali ludi z 2 piliera,lebo nemaju peniaze v soc. poistovni a potrebuju nejaky prilev. ak je tam clovek tak nevystupovat. a kludne tam ty mozes vstupit.
    mozes si skusit hodit do googlu vypocet dochodku a tam ti vypocita aky by si teoreticky dostala zo soc. poistovne a so sukromnej.

    peter977 je offline (nepripojený) peter977

    Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac peter977
    simpurka Pozri príspevok
    relativne ano.. podmiekou je sporenie 15 rokov. a ked by som sa v tvojom pripade mala rozhodnut medzi tym davat svoje peniaze do socialky alebo kde si mozem sporit na svojom sukromnou dochodkovom ucte tak sa rozhodnem pre tu prvu moznost.
    ano fico a tomanova nataraju hocico len aby dostali ludi z 2 piliera,lebo nemaju peniaze v soc. poistovni a potrebuju nejaky prilev. ak je tam clovek tak nevystupovat. a kludne tam ty mozes vstupit.
    mozes si skusit hodit do googlu vypocet dochodku a tam ti vypocita aky by si teoreticky dostala zo soc. poistovne a so sukromnej.
    Ja len doplním...

    Výška dôchodku v SR je ovplyvnená mierou nezamestnanosti, pôrodnosťou a výškou odvodou.

    Nezamestnanosť rastie, pôrodnosť klesá už 10-tky rokov a bude ešte klesať (vidíme to vo vyspelých štátoch EU), no a odvody?

    Viac ako 300 000 Slovákov podniká, má mesačné príjmi nad 1000 € ale robí odvody z minimálnej mzdy.

    Ak sociálna poisťovňa neskrachuje, tak Slováci dostanú dôchodky na úrovni životného minima, tj. pod hranicou chudoby.

    Výpočty na internete sú fajn, len sú skreslené pretože údaje sú so Sociálnej poisťovne, ktorá má enormný záujem o to aby ľudia prestali dávať 50 % odvodov do II pilierov ale naspäť štátu aby ich mohol rozdať rómskej "väčšine" na soc. dávky, invalidom, nezamestnaným a nakoniec až chudákom naším starým rodičom, ktorý sa nadreli najviac a aj tak majú menej než 50 % z ich reálneho príjmu!!!

    II. dôchodkový pilier

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.