Zavrieť

Porady

Náklady

Chcem sa spýtať, ak podnikateľ nemá počítač kúpený na podnikanie, ale len na súkromné účely, môže dať tlačiareň do nákladov? AK nie, dá sa to dajak vyriešiť, aby si ju mohol dať?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Vloží počítač do podnikania a potom si môže dať do výdavkov aj tlačiareň.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    denisamka Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, ak podnikateľ nemá počítač kúpený na podnikanie, ale len na súkromné účely, môže dať tlačiareň do nákladov? AK nie, dá sa to dajak vyriešiť, aby si ju mohol dať?

    ďakujem
    Samotná tlačiareň bez PC je nefunkčná. Nech vloží PC do podnikania a môže si dávať do nákladov aj celý servis na PC.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Možno iba keby to bolo multifunkčné, používal by to ako kopírku, ale aj tak je lepšie vložiť PC do podnikania ....

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    Počítač kúpil už dávnejšie. Ako by sa to mohlo dať do nákladov? Ja sa veľmi v účtovníctve nevyznám, len viem, kde sa mám pýtať. Toto chce vedieť len jedna známa.
    Díky

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    PC vloží do podnikania v cene 0 a potom si môže dávať do výdavkov jeho príp. opravu, resp. zhodnotenie...

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    Díky moc. Tak ako môj muž hovorí: Ty nemusiš toho veľa vedieť, tebe stačí vedieť len kde sa máš spýtať

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Dobrý den

    viete mi poradit ak pracujem v alfe - JU, a chcem vlozit darom do podnikania tlaciaren ktoru mam davno doma, ale aby som mohla davat do nakladov toner?
    Pc sme sme kupili...to teda normalne bude v denniku vydavok z pokladne
    a tlaciaren dam darom v O-vej hodnote ako do alfy?

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Tita Pozri príspevok
    Dobrý den

    viete mi poradit ak pracujem v alfe - JU, a chcem vlozit darom do podnikania tlaciaren ktoru mam davno doma, ale aby som mohla davat do nakladov toner?
    Pc sme sme kupili...to teda normalne bude v denniku vydavok z pokladne
    a tlaciaren dam darom v O-vej hodnote ako do alfy?
    nerobím v alfe, ale skúsim odpovedať:
    tlačiareň nedáte "darom", ale preradením z osobného používania do podnikania, vystavíte kartu drobného HM, v programe v knihe drobného HM, kde poznačíte preradenie z osob.užívania, OC v 0 hodnote, zaradíte do používania.
    toner a všetky výdavky v súvislosti s tlačiarňou sú od tejto chvíle daňovými výdavkami, v členení VOZD, prev.réžia.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    denisamka Pozri príspevok
    Díky moc. Tak ako môj muž hovorí: Ty nemusiš toho veľa vedieť, tebe stačí vedieť len kde sa máš spýtať

    ....... ja zase s obľubou hovorím, že netreba všetko vedieť, stačí keď viem kde si to môžem prečítať... (tým nemyslím poradu ale predpisy).

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    chcem sa spýtať ked SZČO pracuje mimo mesta môže si do nákladou započítať ubytovanie , stravu a diety, alebo ako to je?

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Petra29 Pozri príspevok
    nerobím v alfe, ale skúsim odpovedať:
    tlačiareň nedáte "darom", ale preradením z osobného používania do podnikania, vystavíte kartu drobného HM, v programe v knihe drobného HM, kde poznačíte preradenie z osob.užívania, OC v 0 hodnote, zaradíte do používania.
    toner a všetky výdavky v súvislosti s tlačiarňou sú od tejto chvíle daňovými výdavkami, v členení VOZD, prev.réžia.
    Dakujem
    a to preradenie z osobn.uzivania do podnikania sa ma objavit aj v denniku?
    ako ?
    Internym dokladom?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    denisamka Pozri príspevok
    Díky moc. Tak ako môj muž hovorí: Ty nemusiš toho veľa vedieť, tebe stačí vedieť len kde sa máš spýtať
    liba2 Pozri príspevok

    ....... ja zase s obľubou hovorím, že netreba všetko vedieť, stačí keď viem kde si to môžem prečítať... (tým nemyslím poradu ale predpisy).

    Stačí vedieť, kde je ten človek, ktorý vie, kde to hľadať ...
    (to je o tom, aký je rozdiel medzi asistentom, docentom a profesorom: asistent vie všetko, docent vie, v ktorých knihách sa o tom píše a profesorovi stačí vedieť, kde je asistent)

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Tita Pozri príspevok
    Dakujem
    a to preradenie z osobn.uzivania do podnikania sa ma objavit aj v denniku?
    ako ?
    Internym dokladom?
    Nie, len na karte.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Petra29 Pozri príspevok
    Nie, len na karte.
    V alfe som este objavila v penaznom denniku ako prijem do pokladne moznost:
    osobny vklad podnikatela - hmotny

    nevyuziva sa to napr. na tento ucel (hmotny vklad podnikatela ako tlaciaren)? ak to zapisem do dennika v 0-vej hodnote?

    Zatial som vyuzivala len osobny vklad podnikatela financny...ked som potrebovala hotovost do pokladne, ale hmotny nie.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Nepoznám Alfu, ale stále tvrdím, že preradenie poznač len v evidencii, na karte. Určite tam máš knihu drobného HM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.