Zavrieť

Porady

Neprihlasene auto - problem :(

Zdravim,

Ked clovek zacina robi chyby ci uz vacsie alebo mensie. V nasom pripade sme neprihlasili auto na danovy urad ... dovod je jednoduchy .. netusili sme ze to treba. Ide mi teraz o to ako dalej. Dopocul som sa ze pravdepodobne zaplatime nejaku pokutu, mne vsak ide o to ci budeme vediet toto auto dat za rok 2007 kedy bolo kupovane do odpisu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Lotarka Pozri príspevok
    Neprihlásenie auta do evidencie pre daň z motorových vozidiel nemá žiadny vplyv na uplatnenie výdavkov za dané auto. Nikde v zákone o dani z príjmov nieje podmienka, že výdavky na auto si môžme uplatniť len, ak je prihlásené alebo dokonca zaplatená daň z MZ.
    Predmetom dane z motorovych vozidiel sa vozidlo stava pri prvom pouziti na podnikanie. To znamena, ze pokial firma neprihlasi vozidlo na dan z MV a uplatni si hociake naklady na vozidlo (PHM, servis..atd) porusila zakon o dani z MV, ale urcite nie zakon o dani z prijmov. Takze su dve moznosti:
    1. tvarit sa, ze auto bolo zakupene a nebolo pouzite na podnikanie a prihlasit ho s neskorsim datumom (nebude sankcia koli dani z MV, ale nemozes uznat naklady spojene s pouzivanim vozidla)
    2. prihlasit auto so skutocnym datumom prveho pouzitia na podnikanie (moznost uplatnit naklady spojene s pouzivanim ale urcite bude sankcia za nepodanie oznamenia - pokial ide o prihlasenie do roku 2007 - tak aj penale za rok 2007 z neuhradenej sumy)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jozko1975 Pozri príspevok
    Zdravim,

    Ked clovek zacina robi chyby ci uz vacsie alebo mensie. V nasom pripade sme neprihlasili auto na danovy urad ... dovod je jednoduchy .. netusili sme ze to treba. Ide mi teraz o to ako dalej. Dopocul som sa ze pravdepodobne zaplatime nejaku pokutu, mne vsak ide o to ci budeme vediet toto auto dat za rok 2007 kedy bolo kupovane do odpisu.
    Áno, odpisy a ost. príp. náklady spojené s použív., MV na podnikanie sú daňovými nákladmi, to, že nie je zaplatená daň z MV a oznámenie na DÚ priamo s nákladmi nesúvisí, za to budú určite sankcie.

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Neprihlásenie auta do evidencie pre daň z motorových vozidiel nemá žiadny vplyv na uplatnenie výdavkov za dané auto. Nikde v zákone o dani z príjmov nieje podmienka, že výdavky na auto si môžme uplatniť len, ak je prihlásené alebo dokonca zaplatená daň z MZ.

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Prosím vás o radu: podnikateľ kúpil ojazdené auto z ČR na FA. Faktúra aj pokladničný doklad je z dátumu 13.07.2007, ale v technickom preukaze je dátum prvej evidencie v SR až 28.08.2007.Teraz chcem podať DP spätne za rok 2007 (rátam s pokutou aj s penálmi), len neviem od akého dátumu ho mám prihlásiť na DÚ, či od toho kedy ho kúpil, alebo až od dátumu uvedeného v TP? Vopred ďakujem za radu.
    Naposledy upravil Uľa : 28.03.08 at 10:14 Dôvod: oprava chyby

    Neprihlasene auto - problem :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.