Zavrieť

Porady

Loggia - ako dalej?

Dnes sa nam stala prijemna vec: Rano nam boli na panelakovom byte merat okna, kedze planujeme rekonstrukciu a pri merani balkonu sme prisli na to, ze cela stena, v ktorej su uchytene balkonove dvere a okno je z dreva (drevena konstrukcia vypchata nejakou izolacnou vlnou), co bol tak trochu sok. Netusil som, ze by sudruhovia pred 30 rokmi riesili domy takto, ked este aj kvetinace boli betonove :-)

Kedze sme sa to rozhodli vnimat ako pozitivnu vec a vyzvu, mame zhruba 2 moznosti

1: zrusit "kadibudku" a nechat si prednu stenu vymurovat a osadit klasicky balkonovy komplet, neskor mozno loggiu zasklit.

2: vyuzit moznost a zvacsit byt o priestor loggie.

Prakticke vyhody a nevyhody riesenia c.2 su mi jasne, skor ma zaujima, ake su moznosti technicky to zriesit. Sused ma uz podobne prekvapenie za sebou a zrejme sa rozhodoval este v soku, kedze si nechal loggiu zamurovat do vysky cca 1.2m a zasklit niekolkymi plastovymi oknami, cim vznikol komplet, ktory mierne povedane nevyzera dobre.

Viete o nejakom inom rieseni zasklenia lodgie, ktore by bolo vhodne na celorocne pouzivanie?

Vdaka!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Existuje zasklenie tuším sa to volá fínske okná, ktoré majú výsuv podobný ako u garážových brán - pod strop. V zime a počas nepriaznivého počasia spustíš a máš zasklenú lodgiu, v lete vysunieš a užívaš čerstvý vzduch. Ponúkala to u nás jedna firma, ale oproti bežnému zaskleniu je to dosť drahé.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.