Zavrieť

Porady

zaradenie počítač + softwér

Zdravím všetky múdre hlavičky. Mám faktúru za nákup počítača+príslušenstvo
a k tomu softwér Windovs XP a softwér - prezerač kamier AXIS multiscreen.
Neviem, či uvedené softwéry mám zaradiť osobitne, alebo spolu s počítačom, keďže boli do tohto počítača nainštalované. Ďakujem všetkým za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka Pozri príspevok
    Zdravím všetky múdre hlavičky. Mám faktúru za nákup počítača+príslušenstvo
    a k tomu softwér Windovs XP a softwér - prezerač kamier AXIS multiscreen.
    Neviem, či uvedené softwéry mám zaradiť osobitne, alebo spolu s počítačom, keďže boli do tohto počítača nainštalované. Ďakujem všetkým za odpoveď.
    Zaradiš PC aj so softom.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Tweety, ty si rýchla. Zlatá duša poraďákov. Aj ja si to myslím, ale vieš špekulujem, lebo keby sa dalo rozdeliť, mohla by som všetko dať rovno do nákladov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak licencia WIN je viazaná na PC (OEM verzia) tak jednoznačne spolu zaradiť.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    smith Pozri príspevok
    Ak licencia WIN je viazaná na PC (OEM verzia) tak jednoznačne spolu zaradiť.
    Súhlasím; ale aj keď operačný systém nie je OEM verzia, aj vtedy je súčasťou (pokiaľ nepoužíva open source OS). Bez OS je PC nefunkčné...

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Súhlasím; ale aj keď operačný systém nie je OEM verzia, aj vtedy je súčasťou (pokiaľ nepoužíva open source OS). Bez OS je PC nefunkčné...
    Ja sa prikláňam k názoru, že ak je to OEM verzia, ktorá je vlastne viazaná na jeden konkrétny počítač, malo by to byť zaradené spolu (aj keď v princípe pletieme dohromady hmotný a nehmotný majetok). Ak je kupovaný OS zvlášť, može byť nainštalovaný v budúcnosti aj na iný počítač, tak by sa to mohlo zaradiť zvlášť. Myslím, že na danú problematiku nie je jednotný názor ani medzi samotnými daňovými kontrolórmi, ale uprednostňujú skôr prvý spôsob. Existujú aj voľne šíriteľné OS (napr. Linux). Teda zaúčtovaný bude v takom prípade iba HW počítača.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    smith Pozri príspevok
    Ak licencia WIN je viazaná na PC (OEM verzia) tak jednoznačne spolu zaradiť.
    To je jasné, je. Veď Windovs sa už ináč ani neinštaluje. Iba, ak by to bolo nelegálne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kalkulka Pozri príspevok
    To je jasné, je. Veď Windovs sa už ináč ani neinštaluje. Iba, ak by to bolo nelegálne.
    Ale inštaluje. Klasická verzia za dvojnásobnú cenu.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    kalkulka Pozri príspevok
    To je jasné, je. Veď Windovs sa už ináč ani neinštaluje. Iba, ak by to bolo nelegálne.
    OEM verzie (Original Equipment Manufacture) sú "predinštalované" výrobcami počítačov a vďaka tomu je možné získať softvér za cenovo lepších podmienok. Licencia zaobstaraná formou OEM zostáva po celú dobu používania produktu viazaná na počítač, na ktorý bola prvýkrát nainštalovaná

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Evanka Pozri príspevok
    ...Existujú aj voľne šíriteľné OS (napr. Linux). Teda zaúčtovaný bude v takom prípade iba HW počítača.
    ... len doplním: pokiaľ neexistujú náklady (výdavky) na obstaranie takéhoto OS. Napr. predávajú sa kompletné distrubúcie jednotlivých verzií Linuxu.
    (teda nie cena licencie, ale cena distrubúcie - napr. 5-6 CD s OS, manuál, poštovné,...).

    siza je offline (nepripojený) siza

    siza
    Ale ten "prezerač kamier AXIS multiscreen" by som dala zvlast. Je to samostatny software a PC fachci aj bez neho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.