Zavrieť

Porady

Platenie súkromnou kartou ??

Prosím Vás dostala som takúto otázku : Môže platiť podnikateľ ( hlavne asi PHM ) zo súkromného účtu ? Nejedná sa o omyl - chce tak platiť bežne . Vraj tak robia aj jeho kamaráti .

Prečítala som si aj príspevky na porade : Väčšina sa zhoduje na tom dať výd. doklad z pokladne - podpis príjemcu a priložiť výpis z účtu .

Chcela by som sa opýtať :

1. Stačí kópia výpisu , resp. nemusí byť priložený ?
2. U nás sa jedná o dvoch podnikateľov - združenie, ktorí si delia všetko
1 : 1 . Preto podľa mňa musím účtovať najprv vklad toho konkrétneho podnikateľa , aby som neskreslila spoločné výdavky .

ďakujem
milka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Z celej otázky sa mi najviac páči podnikateľov argument, že to tak robia aj jeho kamaráti . V poslednej dobe ma táto veta privádza do šialenstva.

    Nakoľko ide o združenie, asi by som mu nekompromisne vysvetlila, že takéto platby je potrebné uskutočňovať z účtu združenia ...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    emily 2 Pozri príspevok
    Prosím Vás dostala som takúto otázku : Môže platiť podnikateľ ( hlavne asi PHM ) zo súkromného účtu ? Nejedná sa o omyl - chce tak platiť bežne . Vraj tak robia aj jeho kamaráti .

    Prečítala som si aj príspevky na porade : Väčšina sa zhoduje na tom dať výd. doklad z pokladne - podpis príjemcu a priložiť výpis z účtu .

    Chcela by som sa opýtať :

    1. Stačí kópia výpisu , resp. nemusí byť priložený ?
    2. U nás sa jedná o dvoch podnikateľov - združenie, ktorí si delia všetko
    1 : 1 . Preto podľa mňa musím účtovať najprv vklad toho konkrétneho podnikateľa , aby som neskreslila spoločné výdavky .

    ďakujem
    milka
    Ja by som navrhovala , aby sa zjednotili a všetky výdavky nech čerpajú buď zo spoločnej pokladne resp.spoločného bežného účtu združenia .

    Platenie súkromnou kartou ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.