Zavrieť

Porady

Mobilný telefón za 1,- Sk -

Pekný deň všetkým poraďákom aj ostatným, rozumy zháňajúcim
Chcem sa opýtať, ako to je s kúpou MT na paušál, keď zaplatím za MT v hodnote napr. 10 000,- Sk len 1,- Sk. MT je na IČO, takže pravdepodobne ho bude potrebné zaradiť do majetku, ale s akou obstarávacou cenou ? Skutočnou (10 000,-), alebo skutočne zaplatenou (1,-) ? Takou filozofickou úvahou dospejem k tomu, že v skutočnosti aj tak ten MT počas doby viazanosti zaplatím, ale už vo fakturovaných službách operátora ... za radu alebo názor ďakujem pekneee ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    gallows Pozri príspevok
    Pekný deň všetkým poraďákom aj ostatným, rozumy zháňajúcim
    Chcem sa opýtať, ako to je s kúpou MT na paušál, keď zaplatím za MT v hodnote napr. 10 000,- Sk len 1,- Sk. MT je na IČO, takže pravdepodobne ho bude potrebné zaradiť do majetku, ale s akou obstarávacou cenou ? Skutočnou (10 000,-), alebo skutočne zaplatenou (1,-) ? Takou filozofickou úvahou dospejem k tomu, že v skutočnosti aj tak ten MT počas doby viazanosti zaplatím, ale už vo fakturovaných službách operátora ... za radu alebo názor ďakujem pekneee ...
    V hodnote kúpnej ceny, teda 1,- tvrdá slovenská koruna.

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    Zaobstarala som si MT za 1,-- Sk s paušálom ako občan. Po troch mesiacoch som si dala prepísať FA s paušálom na živnosť. Chcem si ale kúpiť nový MT v mobilshope. Môžem o tom novom MT účtovať ako o daňovom výdavku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kristina27 Pozri príspevok
    Zaobstarala som si MT za 1,-- Sk s paušálom ako občan. Po troch mesiacoch som si dala prepísať FA s paušálom na živnosť. Chcem si ale kúpiť nový MT v mobilshope. Môžem o tom novom MT účtovať ako o daňovom výdavku?
    Áno, ak budeš mať faktúru vyhotovenú na SZČO, tak áno.

    Mobilný telefón za 1,- Sk -

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.