Zavrieť

Porady

cestna dan

Ahojte, prosim poradte mi:
1. zaplatila som cestnu dan 16.5.2007, mozem pouzit bloky na PHM do tohto datumu?
2. auto som mala v prenajme od manzela, v tomto pripade si mozem dat len PHM do vydavkov /nemozem si urobit cestaky/? mozem si dat do vydavkov aj za prenajom auta?
3. stravne si mozem dat 89,- Sk len za pracovne dni ako SZCO?
Dakujeeem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Toto je sekcia na odporúčanie iných firiem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Adela7 Pozri príspevok
    Ahojte, prosim poradte mi:
    1. zaplatila som cestnu dan 16.5.2007, mozem pouzit bloky na PHM do tohto datumu?
    2. auto som mala v prenajme od manzela, v tomto pripade si mozem dat len PHM do vydavkov /nemozem si urobit cestaky/? mozem si dat do vydavkov aj za prenajom auta?
    3. stravne si mozem dat 89,- Sk len za pracovne dni ako SZCO?
    Dakujeeem.
    Ad.1 Uplatnenie výdavkov na auto nie je viazané na zaplatenie dane z motorových vozidiel. Cestná daň už neexistuje asi 2 - 3 roky.
    Ad. 2 Ak máte BSM tak nemôžeš prenajať auto, ktorého si aj ty vlastníčkou.
    Ad. 3 Stravné vo výške 89,- SK si môžeš uplatniť len v tom prípade, ak máš služobné cesty na základe cestovných príkazov. Plošne sa nedá uplatniť stravné, ak napr. celý deň si v kancli, a nemáš vydokladované stravné napr. bločkom z reštaurácie, alebo zakúpené stravné poukazy.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Adela7 Pozri príspevok
    Ahojte, prosim poradte mi:
    1. zaplatila som cestnu dan 16.5.2007, mozem pouzit bloky na PHM do tohto datumu?
    2. auto som mala v prenajme od manzela, v tomto pripade si mozem dat len PHM do vydavkov /nemozem si urobit cestaky/? mozem si dat do vydavkov aj za prenajom auta?
    3. stravne si mozem dat 89,- Sk len za pracovne dni ako SZCO?
    Dakujeeem.
    1. Zplatila si dań z motorových vozidiel. Nie je dôležitý moment zaplatenia, ale deň vzniku daňovej povinnosti.
    2. Máte zrušené BSM ? Ak nie, prenajala si MV sama sebe , čo je nezmysel.
    3. Stravné si môžeš dať za odpracované dni (preukázateľné).

    Ako protislužbu, poprosím odpoveď na otázku - pýtaš sa pre seba alebo pre klienta ? Ďakujem.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Síce , ale platí to pre celú Poradu : začínajú sa mi otvárať takéto veľké oči a je mi z toho veľmi, veľmi smutno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.