Zavrieť

Porady

podanie daňového priznania po ukončení činnosti

2.1.2008 som skončil s podnikaním.Môžem zásoby a zostatkovú hodnotu ZP
zdaniť v daňovom priznaní za rok 2007? Jeden známy mi tvrdí že až o rok.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Štefan Vojtek Pozri príspevok
    2.1.2008 som skončil s podnikaním.Môžem zásoby a zostatkovú hodnotu ZP
    zdaniť v daňovom priznaní za rok 2007? Jeden známy mi tvrdí že až o rok.Ďakujem
    Odhlásil si sa z DÚ ako platiteľ dane z príjmu ?
    Ak áno, tak DÚ Ti zašle, za ktoré obdobie podávaš posledné DP a tým sa budeš riadiť.
    Všetko mám odhlásené k 10.1.2008, ale zatiaľ som z DÚ nič nedostal a DP musím podať do 31.3.08. Čo ak mi dovtedy z DÚ nič neoznámia?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Štefan Vojtek Pozri príspevok
    Všetko mám odhlásené k 10.1.2008, ale zatiaľ som z DÚ nič nedostal a DP musím podať do 31.3.08. Čo ak mi dovtedy z DÚ nič neoznámia?
    Ani ti nebudú nič oznamovať. Za rok 2007 podáš riadné daňové priznanie. V r. 2008 tak isto, nakoľko si mal živnosť, a si povinný podľa § 17 ZoDP upraviť svoj základ dane o nespotrebované zásoby, pohľadávky a záväzky. A dodám, že fyzické osoby podávajú daňové priznanie za celoročné príjmy, teda ak v r.2008 budeš mať zdaniteľný príjem tak aj to zahrnieš do DP za rok 2008.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Štefan Vojtek Pozri príspevok
    2.1.2008 som skončil s podnikaním.Môžem zásoby a zostatkovú hodnotu ZP
    zdaniť v daňovom priznaní za rok 2007? Jeden známy mi tvrdí že až o rok.Ďakujem
    Si platiteľom DPH ? O zostatkovú hodnotu ZP /predpokladám, že ide o hmotný inv. majetok - stará skratka/ základ dane z príjmu neupravuješ.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jamis Pozri príspevok
    Odhlásil si sa z DÚ ako platiteľ dane z príjmu ?
    Ak áno, tak DÚ Ti zašle, za ktoré obdobie podávaš posledné DP a tým sa budeš riadiť.
    jamis , asi si si to zamenila s plátcom DPH , ktorému pri zrušení registrácie DÚ určí posledné zdaňovacie podľa § 81 odst.5 v znení Zákona o DPH .

    V prípade zadávateľa ,ak je neplatca DPH , tak požiada o zrušenie ŽL , túto skutočnosť písomne oznámi do 15 dní DÚ ,ZP a SP .
    Ak mám daňovú povinnosť 0 a čiastkový zdaniteľný základ podľa § 6, teda zo živnosti, vyšší ako 6-násobok minimálnej mzdy, môžem požiadať DÚ o preplatenie daňového bonusu za dcéru,ktorá študuje v dennom štúdiu na VŠ?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Štefan Vojtek Pozri príspevok
    Ak mám daňovú povinnosť 0 a čiastkový zdaniteľný základ podľa § 6, teda zo živnosti, vyšší ako 6-násobok minimálnej mzdy, môžem požiadať DÚ o preplatenie daňového bonusu za dcéru,ktorá študuje v dennom štúdiu na VŠ?
    Áno, ak spĺňaš všetky podmienky.
    33
    Daňový bonus
    Na začiatok

    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; 57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    podanie daňového priznania po ukončení činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.