Zavrieť

Porady

Je to diskriminácia?

Som zamestnaný v obchodnej firme ako predajca. Výška mojej odmeny je priamo závislá od dosiahnutého zisku. Po ukončení skúšobnej doby som dostal do vienka už zabehnuté firmy s určitým obratom, o ktoré som sa staral a pridával som k nim ďaľšie nové firmy a tak som zvyšoval svoju produkciu. Pred rokom sme dostali nového kolegu, ktorý po skončení skúšobnej doby dostal firmy s dvojnásobným obratom(?!?) než som dostal ja. Z teritoriálneho hľadiska nedostal žiadne obmedzenie, nové firmy mohol hľadať a realizovať obchody kdekoľvek. Ale mne po skončení skúšobnej doby určili teritórium a zároveň mi odporúčali ponúkať tovar s rabatom o jednu tretinu nižším, ako stanovil nadriadený pre predaj na Slovensku, pretože v mojom teritóriu bola vyššie konkurencia a nižšie ceny. Z toho vyplýva, že nárast mojej produkcie nemohol byť taký razantný pre negatívne dôvody uvedené vyššie a ktoré môjho nového kolegu nezasiahli. Teraz mi ide majiteľ po krku, pretože nemám dostatočné pracovné výsledky. Teda pri prechode firmy z fyzickej osoby na akciovku mi dal prac. zmluvu so skúš.dobou(iba mne, sme traja predajcovia). Druhá možnosť, bola, že zmluvne zostanem na fyzickej osobe a po dvoch mesiacoch doma s platom 60% mzdy skončím. Tak skúšobnú dobu "dobrovoľne" podpísal. Ak sa budem sťažovať podľa §13 ZP, môžem podľa vás niečo dosiahnuť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Je to diskriminácia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.