Zavrieť

Porady

Povolene mnozstvo vyroby liehu na osobu

Ahojte.

Zaujimalo by ma, kolko litrov 100% liehu je povolene vyrobit na osobnu spotrebu na Slovensku. Cital som zakon 105/2004 (o spotrebnej dani z liehu a o zmene a doplnení zákona č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení zákona č. 211/2003 Z. z.), a nic pouzitelne som sa tam nedocital.

Dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Worko Pozri príspevok
    Ahojte.

    Zaujimalo by ma, kolko litrov 100% liehu je povolene vyrobit na osobnu spotrebu na Slovensku. Cital som zakon 105/2004 (o spotrebnej dani z liehu a o zmene a doplnení zákona č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení zákona č. 211/2003 Z. z.), a nic pouzitelne som sa tam nedocital.

    Dakujem za kazdu odpoved
    Množstvo nie je obmedzené, avšak zníženú sadzbu dane zaplatíš len z 30 l a. a alkohol vyrobený nad toto množstvo sa zdaní plnou sadzbou dane. Pozri § 6 a § 19 zákona.

    Worko je offline (nepripojený) Worko

    Worko
    Cize... 62,50Sk za liter 50% alkoholu, ak ho vypalim sa rok do 30litrov. Dost vela si myslim. Bol som v tom, ze do isteho mnozstva (pre vlastnu spotrebu) je to oslobodene od dane.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Worko Pozri príspevok
    Cize... 62,50Sk za liter 50% alkoholu, ak ho vypalim sa rok do 30litrov. Dost vela si myslim. Bol som v tom, ze do isteho mnozstva (pre vlastnu spotrebu) je to oslobodene od dane.
    Nie, je to až 70,75 Sk za liter 50 %-ného alkoholu, sadzba spotrebnej dane v prípade pestovateľského pálenia je od 1. januára 2006 zvýšená na 14 150 Sk/hl a., stále je to však o polovicu menej než ako je zdanený alkohol predávaný v obchode.

    Povolene mnozstvo vyroby liehu na osobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.